ФРС випустила вказівки для банків США та фінкомпаній щодо діяльності з криптовалютами


ФРС випустила вказівки для банків США щодо діяльності з криптовалютамиФедеральна резервна система випустила вказівки з важливими наслідками для банків у США щодо діяльності з криптовалютами. У заяві ФРС вказала, що має намір використовувати свої повноваження щодо обмеження діяльності банків-членів штату (SMBs), які вона контролює, щодо криптовалют.

Зокрема, ФРС має намір:

  • заборонити малим і середнім підприємствам тримати криптовалюту у портыелы як основну, що також не дозволяється робити національним банкам;
  • вимагати, щоб малий і середній бізнес, який має намір випустити стейблкоїн, забезпечений доларами США, а) продемонстрував, що вони мають достатні засоби контролю для пом’якшення відповідних ризиків, б) отримав від наглядового органу відсутність заперечень перед тим, як продовжити випуск.

Такий підхід не дивує. Як зазначає Elliptic, після краху біржі FTX наприкінці минулого року органи банківського нагляду все більше зосереджуються на забезпеченні того, щоб ризики та нестабільність на криптовалютних ринках не поширювалися на решту фінансового сектора.

3 січня ФРС, Управління валютного контролера (OCC) і Федеральна корпорація страхування депозитів (FDIC) видали вказівки для національних банків, наголошуючи на тому, що їм необхідно визначити та зменшити свій ризик, пов’язаний з криптовалютою. Це відображає позицію адміністрації Байдена про те, що точки дотику між криптовалютним і банківським секторами мають бути обмежені, доки не будуть введені додаткові правові та нормативні гарантії.

У світлі цього зростаючого контролю фінансові установи повинні переконатися, що вони мають розуміння будь-якого ризику, пов’язаного з криптовалютою, з яким вони стикаються – прямого чи непрямого.

Важливо, що заяву ФРС не слід розглядати як причину закривати очі на ризики, пов’язані з криптовалютою. У минулому банки інколи брали участь у зниженні ризиків у секторах і бізнес-сегментах, де регулятори бачать значні ризики. Парадоксально, але це, у свою чергу, може ускладнити виявлення цих ризиків, де вони проявляються, йдеться у звіті Global Business Risks.

Наприклад, коли американські банки брали участь у зниженні ризиків у зв’язках банків-кореспондентів, які вважаються високоризиковими – особливо в таких регіонах, як Карибський басейн і Африка – наслідком цього є те, що ці банки, у яких відсутні ризики, часто вживають заходів для отримання доступу до клірингу в доларах США об'єктів таємно. Це створює додаткові труднощі для банків США у виявленні ризиків у їхніх транзакціях та ідентифікації потенційно замаскованої або вкладеної діяльності з тими банками, у яких немає ризиків.

Подібна динаміка може мати місце серед діяльності, пов’язаної з криптовалютою. Якщо банки уникають прямої взаємодії з криптовалютою або криптовалютними біржами, ці ризики все одно можуть проявлятися в більш витончених формах, що залишає банки підданими.

Наприклад, криптовалютні біржі, зокрема ті, які розташовані в юрисдикціях із високим ризиком, таких як росія, або обслуговують їх, можуть намагатися отримати доступ до клірингових послуг у доларах США через вкладені зв’язки, використовуючи юридичні назви чи інші ідентифікаційні дані, які не дають чіткого вказівки на їх справжню юрисдикцію.

Банки США, які обробляють банківські перекази від імені цих високоризикованих крипто-бізнесів, все одно будуть наражатися на фінансові злочини та інші ризики, якщо їм не вдасться виявити цю діяльність. Подібним чином зловмисники можуть створити низку взаємопов’язаних холдингових компаній-оболонок із підробленими кодами NAICS та іншими оманливими ідентифікаторами, щоб приховати природу своєї бізнес-діяльності, пов’язаної з криптовалютою.

Отже, у міру того, як наглядові органи посилюють перевірку ризиків криптографії для банків, банкам потрібно нарощувати свою здатність виявляти вкладені ризики, пов’язані з криптовалютою, серед своїх транзакцій.  | Форіншурер