АІ-технології зменшують страхові збитки судновласників, а також підвищують ефективність управління претензіями


АІ-технології зменшують страхові збитки судновласників, а також підвищують ефективність управління претензіямиГлобальна індустрія судноплавства оцінюється у 14 трильйонів доларів, але її оцифровування відбувається повільно. Тим часом розвиток insurtech-сектору почав революціонізувати процеси управління претензіями споживачів, але він ще не здійснив перехід до більш традиційних B2B-секторів, таких як ринок морського страхування, який оцінюється в 29 мільярдів доларів.

За даними ShipIn Systems, галузь чекає непростий 2023 рік: інфляція, що підвищить витрати на ремонт і поломки, геополітична напруженість і нові технології, що сприяють зростанню ризику та невизначеності.

Дані Північної асоціації морських страховиків показують, що масштабні інциденти, усунення яких коштує мільйони доларів, становлять щонайменше 30% від загальної суми позовів, пов’язаних із морським транспортом.

Однак страховики витрачають більше ресурсів на розгляд менших, більш частих претензій в середньому на 40 000 доларів, модель, від якої більшість страховиків хотіли б відмовитися.

Переваги використання рішень на базі штучного інтелекту для підвищення ефективності управління претензіями були добре задокументовані протягом багатьох років, і з новою спеціалізованою технологією, яка впроваджується на суднах, вона може зробити те саме для судноплавства, впевнений генеральний директор і засновник ShipIn Systems Ошер Перрі. "Однак вкорінений брак довіри та прозорості обмежує еволюцію управління як ризиками, так і страховими претензіями", йдеться у звіті Global InsurTech Trends.

Щоб страховики могли отримати вигоду від отримання точних доказів, зібраних у режимі реального часу, а власникам суден було зручно ділитися звітом про страхові інциденти, має відбутися значний культурний зсув, який відсуне недовіру в один бік і зосередить на спільних цілях значного зниження ризиків операцій, підвищення ефективності та взаємного підвищення комерційної ефективності.

ShipIn Systems розробила платформу візуального керування флотом, яка використовує записи камер відеоспостереження з кораблів у поєднанні з аналітикою на основі штучного інтелекту для збору візуальних даних і розвідувальних даних майже в реальному часі для розслідування інцидентів.

Це усуває потребу в показаннях свідків, дозволяючи страховикам швидше закривати страхові претензії та оскаржувати їх обґрунтованість, скорочуючи час і витрати, пов’язані з процесом, включаючи участь експертів з оцінки збитків і юристів.  | Форіншурер