НБУ пом'якшив валютні обмеження для страховиків щодо перестрахування нерезидентам
Водночас установлено чіткі вимоги для здійснення відповідних операцій. Так, по-перше, перестраховик-нерезидент, з яким укладено договір перестрахування, повинен мати рейтинг фінансової надійності, що за класифікацією міжнародних рейтингових агентств відповідає рівню не нижче ніж "A3" (Moody’s Investors Service), "A-" (Standard & Poor’s), "A-" (Fitch Ratings), "A-" (A.M. Best). По-друге, українська страхова компанія, яка здійснює перестрахування, має відповідати низці вимог, серед яких:
З метою отримання підтвердження про відповідність вимогам для подальшої передачі обслуговуючому банку страховик має звернутися до НБУ. Надання можливості сплачувати валютні платежі за договорами з перестраховиками-нерезидентами дадуть змогу забезпечити дотримання страховиками зобов’язань перед клієнтами та міжнародними партнерами, що виникли станом на 31 травня 2022 року. Це важливо для збереження безперервності роботи страхового ринку країни. Чіткі вимоги для здійснення таких операцій дадуть змогу упередити непродуктивний відплив капіталу та захистити міжнародні резерви України. Крім того, Національний банк врегулював:
Відповідні зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 09 грудня 2022 року № 242 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18", що набирає чинності з 13 грудня 2022 року. | Форіншурер |
- Swiss Re повідомила про чистий прибуток у розмірі $1,4 млрд та ROE 22,8%
- Hannover Re збільшила чистий прибуток за 6М2023 на 18% до 960 мілн євро
- Глобальні ціни на перестрахування готові до зростання в усіх секторах у 2024 році
- Перестраховик Munich Re за підсумками 6М2023 отримав 2,4 млрд євро прибутку
- Swiss Re наголошує на важливості покращення андеррайтингу та зростанні попиту на перестрахування