Туреччина закриє протоки Босфор та Дарданелли для суден, що перевозять нафту без страхового покриття


Туреччина закриє протоки Босфор та Дарданелли для суден, що перевозять нафту без страхового покриттяЗ 1 грудня Туреччина закриє протоки Босфор та Дарданелли для суден, що перевозять нафту, якщо вони не матимуть страхового покриття. Нове правило набуде чинності за кілька днів до запуску європейських санкцій проти російської нафти, пише Bloomberg.

Турецький чиновник із системи контролю за морськими перевезеннями підтвердив Bloomberg, що нові правила пов'язані із дотриманням європейських санкцій, хоча формально Туреччина до них не приєднувалася.

Нововведення, визнав чиновник, вплине на танкери з російською сировиною, якщо їм не вдасться отримати страхові гарантії на відшкодування збитків у разі надзвичайних подій, таких як розлив нафти.

Рішення пов'язане з необхідністю забезпечити безпеку проток. Під загрозою може опинитися весь експорт російської нафти з Новоросійська — близько 650 000 барелів на добу.

Обмеження цін на російську нафту, яке запроваджують Євросоюз та його союзники, полягає у повній забороні на її перевезення, але з винятком для третіх країн, якщо нафта коштує менше певного порогу. Рівень, на якому буде встановлено цей поріг, стане відомий пізніше, його має визначити коаліція країн G7 та їхніх партнерів.   | Фориншурер