На скільки зростуть штрафи в Україні за відсутність полісу автоцивілки?


В Україні хочуть збільшити штрафи за відсутність полісу автоцивілкиВерховна Рада України може посилити відповідальність за відсутність водіїв поліса ОСЦПВ. Відповідний законопроєкт №8192 внесено до парламенту групою депутатів від "Слуги Народу". Прийняття законопроєкту стимулюватиме автовласників оформлювати страховку і посилить матеріальний захист постраждалих у ДТП.

Проєкт закону доповнює Кодекс України про адміністративні порушення новою статтею 126-1 "Порушення вимог законодавства щодо обов'язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Відсутність поліса автоцивілки тягне за собою накладення штрафу у розмірі 340 грн. Втім, водій звільняється від покарання, якщо від закінчення страхування минуло менш ніж 15 днів.

При повторному порушенні протягом року (але не раніше ніж через 15 днів після першого порушення) штраф зростає до 850 гривень. Ну а за третє та подальші порушення сума стягнення збільшиться до 1700 грн.

Якщо ж відсутність поліса ОСЦПВ виявлять у водія під час оформлення ДТП, доведеться заплатити 8500 грн. Зараз штраф за відсутність страхування під час ДТП становить 425 грн.

Нагадаємо, що НБУ хоче привести закон Про ОСАЦВ в Україні у відповідність із європейськими стандартами. Цілями змін до закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" є підвищення захисту постраждалих у ДТП, а також приведення страхового законодавства до європейських стандартів.

У НБУ пропонують такі нововведення:

Поступове збільшення страхових сум протягом найближчих 6-7 років (цmjuj вимагає Директива ЄС 2021/2118). Якщо зараз страхова компенсація за "автоцивілкою" становить 160 000 гривень за шкоду майну та 320 000 гривень – за шкоду життю та здоров'ю, то після завершення реформи ці суми становитимуть до 1,3 млн євро та до 6,45 млн євро, відповідно. Це, звичайно, призведе до подорожчання полісів ОСЦПВ.

Нова система відшкодування збитків. Обов'язковим стане безпосереднє врегулювання страхових випадків для всіх страховиків. Тобто постраждалий зможе звернутися до своєї страхової компанії для отримання страхових виплат.

Вільне ціноутворення для страхових компаній. Наразі базовий платіж та коригувальні коефіцієнти є однаковими для всіх. У НБУ пропонують ринкове регулювання, тобто страхові компанії самі встановлюватимуть усі ціни. Це також може призвести до подорожчання полісів.

Нові підходи до розрахунку виплат при втраті життя та здоров'я. Наразі вони є одноразовими, проте Нацбанк пропонує зробити їх ануїтетними (виплати частинами). За інвалідності потерпілого – щомісячні виплати протягом усього терміну його інвалідності до досягнення пенсійного віку. При загибелі потерпілого – щомісячні виплати у особам, які перебували на його утриманні, протягом строку дії їх права на утримання.

Посилення гарантійних та інформаційних функцій Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). Планується впорядкування державного нагляду за його діяльністю та системи корпоративного управління бюро.  | Форіншурер