Як оформити електронну «Зелену картку»? В Україні з вересня запрацює електронний поліс


Як оформити електронну «Зелену картку»? В Україні з вересня запрацює електронний полісСтраховики-повні члени МТСБУ (компанії, що мають право укладати договори міжнародного страхування «Зелена картка») з 1 вересня запропонують автовласникам можливість укладання таких договорів в електронному виді.

Яка процедура оформлення електронної «Зеленої картки»?

  • Власник транспортного засобу вносить відомості, необхідні для укладання договору, до електронної форми на сайті страховика.
  • Страховик на підставі отриманої інформації формує пропозицію укласти електронний договір міжнародного страхування і направляє її автовласнику через електронні канали комунікації (наприклад, електронну пошту, вказану при реєстрації).
  • Власник транспортного засобу підписує електронний договір страхування через інформаційну систему страховика відповідно до законодавства, що регулює організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції, та сплачує страхову премію страховикові.
  • Електронний поліс оформлюється майже миттєво: в автоматичному режимі страхувальник через електронні канали комунікації отримує pdf-файл із згенерованим чорно-білим страховим сертифікатом «Зелена картка», а також візуальну форму страхового полісу та інформаційний лист щодо необхідності роздрукувати отриманий страховий сертифікат.

МТСБУ нагадує, що страхувальник повинен роздрукувати pdf-файл візуальної форми страхового сертифікату, оскільки чинні норми міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» вимагають від автовласника пред’явлення саме паперової (біло-зеленої чи чорно-білої) версії міжнародного страхового сертифікату.

Аналогічно до договору внутрішнього ОСЦПВ, договір міжнародного страхування «Зелена картка» можна буде укласти або в паперовій, або в електронній формі за вибором страхувальника.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко розповів: «З початком війни страховики-повні члени Бюро запровадили можливість дистанційного укладання договорів міжнародного страхування, щоб полегшити життя українцям, які змушені були евакуюватись за кордон автівками. Електронна «Зелена картка» є логічним наступним кроком. Процес укладання договору не буду суттєво відрізнятись. Різниця в тому, що з 1 вересня єдиним критерієм наявності електронного договору міжнародного страхування та валідності чорно-білого страхового сертифікату «Зелена картка» є наявність запису про такий договір в ЦБД МТСБУ».

Скільки коштує поліс Зелена картка в Україні?Нагадаємо, що з 26 липня МТСБУ збільшило вартість полісів "Зелена картка" для тих, хто виїжджає за кордон, на 26,3%. Остання зміна вартості була 18 липня 2022 року у бік зниження на 4,4%.

Вартість Зеленої картки в Україні на 15 днів для поїздок Європою для легкових автомобілів підвищується до 913 грн (раніше - 723 грн), для автобусів - до 3,429 тис. грн (2,715 тис. грн), для вантажних автомобілів – до 2,153 тис. грн (1,705 тис. грн).

Вартість "Зеленої картки" на один місяць для легкових автомобілів становить тепер 1,453 тис. грн (раніше 1,150 тис. грн), автобусів – 4,763 тис. грн (3,772 тис. грн), вантажівок – 2,858 тис. грн (2,263 тис. грн).

Вартість піврічного та річного полісів "Зелена картка" для легкових автомобілів – 6,451 тис. грн та 7,986 тис. грн відповідно, для автобусів – 16,673 тис. грн та 30,964 тис. грн, для вантажних автомобілів – 13,529 тис. грн та 25,534 тис. грн відповідно.

Ціна зеленої картки з дією на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" (крім Росії та Білорусії)

Ціна зеленої картки з дією на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка"

Вартість полісів для поїздок до Азербайджану та Молдови для легкових автомобілів на 15 днів становитиме 665 грн, на один місяць – 978 грн, на півроку – 2,242 тис. грн, на рік – 3,193 тис. грн.

Ціна зеленої картки з дією на території країн – Азербайджан, Молдова

Ціна зеленої картки з дією на території країн – Азербайджан, Молдова

Поліси "Зелена картка" реалізують із 2009 року двох видів: уся Європа, Молдова. Також із 1 січня 2016 року українські поліси "Зелена картка" почали діяти на території Азербайджану. Поліси продаються для поїздок за кордон, крім Росії та Білорусії.

Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів встановлені постановою Кабінету Міністрів від 6 січня 2005 року та визначені в євро.

За підсумками 1 півріччя 2022 р. кількість договорів «Зелена картка» більше ніж в два рази (+119%) перевищила показник відповідного періоду 2021 р., склавши 720 тис. шт. Сума премій за такими договорами становить 1,6 млрд. грн. (+105%). За договорами міжнародного страхування врегульовано 2730 вимог (+10%) на суму 7,1 млн. євро (+19%).   | Форіншурер