Спад ВВП України у травні 2022 року сповільнився до 35-40%


Економіка України поступово відновлюється від рівня найбільшого падіння у березні завдяки регіонам, де немає активних бойових дій, у результаті спад у травні цього року (до аналогічного місяця минулого року) сповільнився до 35-40%, повідомив заступник голови Нацбанку України Сергій Ніколайчук.

За оцінками НБУ, у березні ВВП впав на 44%, а у травні падіння скоротилося до 35-40%.

Говорячи про інфляцію, яка за підсумками травня у річному вимірі досягла 18%, в НБУ зазначили, що вона багато в чому визначається порушенням ланцюжків постачання та проблемами з логістикою. Він звернув увагу, що інфляція найбільш висока у південних областях України, які нині частково окуповані, тоді як у західних регіонах вона найнижча та, по суті, дуже близька до рівня інфляції у сусідніх країнах.

Інфляційні очікування населення близько 20%. Це був один із аргументів підвищення облікової ставки з 10% одразу до 25% – щоб забезпечити позитивні реальні ставки та знизити інфляційний тиск.

ВВП України, за оцінками Держстату, у першому кварталі 2022 року впав на 15,1% порівняно з першим кварталом 2021 року після зростання на 6,1% у четвертому кварталі минулого року.  | Фориншурер