Глобальні тарифи на кіберстрахування зросли на 34%, страхові премії на 74%. Огляд Fitch


Глобальні тарифи на кіберстрахування зросли на 34%, страхові премії на 74%: FitchКіберстрахування є найбільш швидкозростаючим сегментом продукту на ринку страхування майна та від нещасних випадків, викликаний різким збільшенням кіберінцидентів, зокрема програм-вимагачів, що призвело до зростання кількість претензій і серйозних збитків за останні два роки.

Результати андеррайтингу в найближчій перспективі підкріплюються постійним зростанням зароблених премій, а також тенденцією до підвищення тарифів на кіберстрахування, повідомляє Fitch Ratings. Однак ризик системного кіберінциденту або кількох великих кіберкатастроф у найближчій перспективі не можна скидати з рахунків, оскільки частота та серйозність атак навряд чи зменшаться, а компанії продовжують діджиталізувати свою діяльність.

Дані, зібрані щодо кіберстрахування в законодавчих фінансових звітах, показують прискорення росту страхових премій порівняно. Різке збільшення коефіцієнтів кіберзбитків у 2020 році сприяло значно вищим цінам і швидкому зростанню премій у 2021 році, що перевищило понесені збитки, що призвело до дивовижного покращення коефіцієнтів прямих кіберзбитків у порівнянні з попереднім роком.

За підрахунками Fitch, премії за окремими та пакетними кібер-програмами зросли на 74% у 2021 році до майже 5 мільярдів доларів у порівнянні з 9% зростанням для індустрії кібреризиків загалом, завдяки підвищенню усвідомлення ризиків страхувальників та більшого попиту на страхове покриття. Розширене кібер-покриття, яке становить приблизно дві третини галузевих премій, зросло на 92% у 2021 році, оскільки страховики прагнуть зменшити ризики «тихих» кібер-ризиків та мінімізувати будь-яку двозначність в умови покриття. Однак значна частина кіберризиків залишається незастрахованою.

Страхове покриття окремих та пакетних програм кіберстрахування

Глобальні тарифи на кіберстрахування зросли

Дані кібер-програм показують, що щорічні зареєстровані збитки подвоїлися для галузі за останні три роки. Що стосується розширеного кібер-покриття, то прямі збитки, а також витрати на оборону та стримування витрат (DCC) зросли більш ніж на 300% з 2018 року. Тим не менш, у 2021 році зростання заробленої премії перевищило зміну понесених збитків, а коефіцієнт автономних кібервтрат покращився до 65% з 72% роком раніше.

Хоча коефіцієнти прямих збитків є позитивним показником ефективності ринку, вони не дають повного відображення прибутку від андеррайтингу сегмента, оскільки виключаються витрати на андеррайтинг і коригування, а також вплив на премії та збитки від переданого перестрахування. Окрім сильного зростання річних премій, це покращення коефіцієнта збитків також, ймовірно, пов’язане зі змінами у виборі ризиків страховиків та жорсткішими умовами договорів страхування.

Динаміка зміни тарифів кіберстрахування протягом кварталів, 2019-2021

Глобальні тарифи на кіберстрахування зросли

Значна невизначеність щодо майбутніх претензій компенсується очікуванням подальшого значного зростання премій, оскільки страховики продовжують різко підвищувати тарифи. Дослідження ринку комерційної нерухомості показує, що середні тарифи під час оновлення кіберпрограм зростали прискореними темпами протягом останніх двох років, включаючи рекордне зростання на 34% у 4 кварталі 2021 року.  | Фориншурер