Ризики криптовалютного ринку мають бути пріоритетом для глобальних фінансових регуляторів


Ризики криптовалютного ринку мають бути пріоритетом для глобальних регуляторівРизики, пов'язані з криптовалютним ринком розміром $2,6 трлн, можуть швидко зрости, і регулюючим органам потрібні заздалегідь підготовлені заходи, щоб підпорядкувати сектор, заявила Рада з питань фінансової стабільності (FSB), яка спостерігає за ризиками для економік G20.

У той час як криптоактиви, такі як біткоїн, залишаються невеликою частиною фінансової системи, прогалини в даних ускладнюють оцінку їхнього повного використання, і багато інвесторів не до кінця розуміють, що вони купують, заявили в FSB.

Традиційні фінанси, такі як великі банки та хедж-фонди, також стають все більш залученими, поряд із деривативами, які посилаються на криптоактиви у складних інвестиційних стратегіях, йдеться у звіті FSB.

Таким чином, ризики для фінансової стабільності можуть швидко зрости, що підкреслює необхідність своєчасної та запобіжної оцінки можливих заходів у відповідь політики, йдеться у звіті в посиленні більш ранніх заяв FSB, в яких криптовалюта розглядалася як невелика загроза.

Регулятори все більше турбуються про те, як крах криптоактивів — ринків, які дуже волатильні та все ще непрозорі, — позначиться на ширшому фінансовому секторі.

У травні минулого року різке падіння крипторинку після того, як Китай посилив обмеження на криптовалюти, призвело до падіння прибутковості еталонних державних облігацій США та Німеччини, оскільки інвестори продавали цифрові токени на користь активів-притулків.

Заступник керуючого Банку Англії Джон Канліфф заявив, що крах криптовалюти був «правдоподібним сценарієм».

Децентралізовані фінанси (DeFi), фінансові похідні криптовалют, також піднімаються на порядку денному FSB. DeFi дозволяє користувачам позичати, позичати і зберігати в криптовалютах, минаючи традиційні фінансові інститути, такі як банки та біржі.

Популярність DeFi різко зросла під час пандемії, оскільки найнижчі відсоткові ставки підштовхують інвесторів до пошуку прибутковості. DeFi став магнітом для шахрайства та інших злочинів, що створює додаткові проблеми для регулюючих органів.

"Без достатнього регулювання та нагляду за ринком DeFi і пов'язані з ним платформи можуть становити ризики для фінансової стабільності", - кажуть FSB.

Роберт Офель, голова французького органу з нагляду за цінними паперами AMF, заявив, що регулюючі органи відстають від тренду і що FSB може створити свою першу глобальну структуру для стейблкоінів та постачальників послуг цифрових активів протягом кількох місяців.

FSB не має права встановлювати обов'язкові правила, але її члени зобов'язуються перетворити узгоджені принципи на національні правила.

Європейський союз випереджає всіх у затвердженні нового закону про регулювання ринків криптоактивів, але регулятори кажуть, що потрібний глобальний підхід, враховуючи транскордонний характер сектора.  | Фориншурер