Як працюватиме страхування та відшкодування збитків під час воєнного стану в Україні?


Як працюватиме страхування та відшкодування збитків під час воєнного стану в Україні?Національний банк України дає відповіді на питання, що найчастіше виникають сьогодні у страховиків та небанківських фінансових установ України.

Як працюватиме система страхування? Чи можна отримати страхове відшкодування за спрощеною процедурою?

Національний банк України як регулятор страхового ринку рекомендує страховикам спростити процедуру врегулювання випадків, що мають ознаки страхових. Зокрема, максимально використовувати електронні документи, копії необхідних документів у разі неможливості або ускладнення можливості отримання оригіналів документів, інші засоби дистанційного врегулювання страхових випадків.

Це забезпечить страховий захист споживачів за спрощеною процедурою врегулювання страховиками подій з випадків, що мають ознаки страхових, за всіма видами страхування та всіма типами контрагентів.

Водночас, НБУ готовий додатково комунікувати з Державною фіскальною службою щодо незастосування штрафних санкцій до страховиків на період запровадження військового стану в Україні під час використання копій документів (у паперовій чи електронній формі), що підтверджують факт настання страхового випадку.

Як проводитимуться розрахунки з іноземними перестраховиками?

Відповідно до постанов Правління НБУ від 24 лютого 2022 р. №18 та №21 розрахунки в іноземній валюті тимчасово обмежені. Національний банк рекомендує страховикам провести необхідні комунікації з іноземними брокерами та перестраховиками щодо продовження термінів оплати перестрахувальних платежів на період, доки обмеження щодо валютних розрахунків не будуть зняті.

Чи проводитимуться інспекційні перевірки?

Національний банк України на час воєнного стану в України не проводитиме інспекційні перевірки учасників ринку страхових та небанківських фінансових послуг.

Чи змінюються терміни подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг у зв'язку з оголошенням воєнного стану?

У зв'язку з оголошенням військового стану на всій території України Національний банк подовжує терміни подання річної звітності небанківськими фінансовими установами за 2021 рік, за ІV квартал 2021 року та місячної звітності кредитних спілок (за січень та лютий 2022 року) до 31 березня 2022 року. Нагадаємо, складання та строки подання звітності встановлено Правилами складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, затверджених постановою Правління від 25 листопада 2021 року №123.

Як повідомляв Форіншурер, Торгово-промислова палата підтвердила, що війна в Україні – форс-мажорні обставини. З метою позбавлення обов'язкового звернення до ТПП України та уповноважених нею регіональних ТПП та підготовки пакета документів у період дії введеного військового стану, на сайті ТПП України розміщено 28.02.2022 року загальний офіційний лист ТПП України про підтвердження форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Це дозволить за потреби роздруковувати відповідне підтвердження всім, кого це стосується. У своїй роботі цей лист можуть використовувати страховики під час листування з перестраховиками та клієнтами.  | Форіншурер