Агрострахування в Україні. Скільки коштує страхування сільськогосподарських ризиків?


Узнать стоимость агрострахования в Украине и купить полис
Форіншурер — журнал №1 про страхування — пропонує вам дізнатися про вартість страхування агроризиків сільгосппідприємств в Україні. Ми не є страховим агентом, тому ви отримаєте нетто тариф без агентських комісій.

Агрострахування або страхування сільськогосподарських ризиків - це комплексне страхування сільськогосподарських культур, до яких належать: пшениця, жито, суміші пшениці та жита, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, льон, ріпак, соняшник, хміль, цукрові буряки.

Мета страхування сільськогосподарських ризиків - часткова або повна компенсація фермеру втрати врожаю, яка можлива через несприятливі природні явища, такі як посуха, град або ураган, а також від пожежі. Другою метою страхування є поліпшення фінансового стану сільськогосподарського виробника з погляду його кредитоспроможності.

Від чого залежить вартість страхування агрокультур?

Вартість страхування сільськогосподарських культур залежить від зони вирощування, стану посівів та дотримання агротехнічних вимог вирощування та в середньому становлять 3-6% (0,2-6%). Середній тариф зі страхування сільськогосподарських культур у 2010 році становив 3,5%, із страхування застави — 1,62% (від 0,47% до 3,31%), зі страхування тварин – 0,76%.

Розмір франшизи в залежності від ризиків та за домовленістю сторін коливається від 0 до 50%

Умови та вартість страхування агроризиків у страховиків-лідерів



Тарифи на страхування агроризиків залежать від зони вирощування, стану посівів та дотримання агротехнічних вимог вирощування та в середньому становлять 3-6% (0,2-8%).

Які ризики охоплює страхування сільськогосподарських культур?

→ заморозки, ожеледиця, вимерзання
→ град або удар блискавки
→ землетрус
→ лавина, земельний зсув, земельний або земельно-водний сіль
→ пожежа, крім лісових пожеж
→ буря, ураган, буран
→ злива, паводок
→ посуха чи зневоднення
→ епіофітотійний розвиток
→ протиправні дії



Аграрне страхування покликане запобігти різким коливанням доходу сільськогосподарських виробників, покращити доступ аграріїв до кредитних ресурсів. Крім того, страхування є стимулом для виробника використати у своїй діяльності сучасні технічні та технологічні досягнення.