Третій рік поспіль збитки страховиків від природних катаcтроф перевищують $100 млрд


Третій рік поспіль збитки страховиків від природних катаcтроф перевищують $100 млрдBloomberg Intelligence прогнозує, що 2023 рік стане третім роком поспіль, коли страхові збитки від природних катаклізмів перевищать 100 мільярдів доларів, головним чином через сплеск вимог, пов’язаних із погодними умовами.

У звіті наголошується на зростаючій поширеності вторинних небезпек, таких як повені, град і лісові пожежі, які набрали обертів у тандемі зі зростанням глобальної температури на Землі.

Висновки включають оцінку Munich Re глобальних страхових витрат від стихійних лих у першій половині року в 43 мільярди доларів, тоді як SwissRe оцінює цю цифру в 50 мільярдів доларів.

Незважаючи на таку розбіжність у цифрах, експерти Bloomberg Intelligence з упевненістю стверджують, що поріг у 100 мільярдів доларів у позовах щодо погодних інцидентів буде перевищений третій рік поспіль.

Хоча загальні економічні втрати в розмірі 110 мільярдів доларів були нижчими, ніж у першій половині 2022 року (120 мільярдів доларів), вони все одно були значно вищими за середній показник за останні 10 років (98 мільярдів доларів з поправкою на інфляцію).

Те саме стосується застрахованих збитків у розмірі 43 мільярдів доларів. Порівняна цифра у 2022 році становила 47 мільярдів доларів, але середні десятирічні збитки за півроку: 34 мільярди доларів.

За даними Munich Re, менше 40% загальних збитків у першій половині року були застраховані, що свідчить про великий розрив страхового захисту, який зберігається в багатьох країнах для багатьох природних небезпек.

Третій рік поспіль збитки страховиків від природних катаcтроф перевищують $100 млрд

Руйнівний землетрус, який вразив Туреччину та Сирію, в результаті якого трагічно загинули приблизно 58 тис. людей, є однією з найбільш вражаючих подій року.

На жаль, було застраховано лише частину, приблизно 5 мільярдів доларів, із прогнозованих 40 мільярдів доларів, що підкреслює величезні виклики, пов’язані з такими катастрофами.

Сильні грози в Сполучених Штатах спричинили більше двох третин страхових збитків у першій половині року. Ці шторми, які викликали повені, град і торнадо, стали частими через вплив зміни клімату.

Більш високі температури сприяють утворенню конвективних штормів, викликаючи більше випаровування води та підвищену вологість на рівні землі. Крім того, рекордні температури сприяли поширенню лісових пожеж, що ще більше посилює глобальну катастрофу.

Bloomberg Intelligence також зазначає, що страхові відшкодування від стихійних лих у першій половині 2023 року були другим за показником з 2011 року з поправкою на інфляцію.

За оцінками SwissRe, страхові збитки становлять 50 мільярдів доларів, що перевищує середнє значення за 10 років у 32 мільярди доларів. Серед цих збитків погодні події становили 45 мільярдів доларів, причому більшість пов’язана з грозами в США. Десять конкретних подій призвели до позовів на суму понад 1 мільярд доларів кожна.

Третій рік поспіль збитки страховиків від природних катаcтроф перевищують $100 млрд

У звіті наголошується на вразливості великих міських центрів до наслідків зміни клімату. Такі випадки, як сильні опади та повені в італійському регіоні Емілія-Романья, які завдали економічних збитків у розмірі 10 мільярдів доларів, але лише від 600 до 1,1 мільярда доларів застрахованих відшкодувань через обмежене покриття повеней в Італії, підкреслюють глобальну проблему зменшення ризиків.

PERILS збільшив оцінку збитків страхової галузі від повеней в Італії в травні до 488 мільйонів євро. Оцінка збитків охоплює майнові напрямки діяльності та базується на даних про збитки, зібраних на італійському страховому ринку.

Кевін Райан, старший страховий аналітик Bloomberg, наголошує, що тенденція зростання кількості вимог, пов’язаних із погодними умовами, що перевищує 100 мільярдів доларів на рік, зумовлена сукупністю факторів.

До них належать посилення погодних явищ, пов’язаних зі зміною клімату, зростання вартості нерухомості, продовження розширення міст та економічне зростання. Очікується, що зростаюча серйозність збитків прискориться через зростаючу інфляцію, що вимагає ще ефективнішого реагування на стихійні лиха та стратегій управління ризиками.

За рік, коли вже відбулися такі значні страхові збитки, включно з градом розміром з тенісні м’ячі, який завдав значних збитків у Техасі, та широкомасштабними штормами, які вразили Словенію, Австрію та Хорватію, страхова галузь готується до майбутніх викликів.

Маючи докази незаперечного впливу зміни клімату на природні катастрофи, страховики та політики стикаються з необхідністю пошуку стійких рішень для захисту як життя, так і засобів до існування в умовах зростаючої кризи.  | Форіншурер / Beinsure