Корпоративна соціальна відповідальність страхового бізнесу — рецепт стійкості у складні часи


Тема Прогнози та тенденції ринків

Андрій Перетяжко, Голова Правління СК ARX

Андрей Перетяжко, Председатель правления СК «ARX»Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу (КСВ) завжди була частиною іміджу великих брендів. Але ніколи ця діяльність не була настільки надважливою, як під час цієї великої війни, коли кожна компанія має робити внесок у Перемогу. Рецептом того, за якими принципами повинна працювати КСВ у форс-мажорних обставинах, ми попросили поділитися топ-менеджерів страхової компанії ARX.

До 24 лютого 2022 деякі фахівці сприймали КСВ як такий ніби обов’язковий, але трохи нудний обов’язок. Наші буремні часи показали, наскільки велику роль може зіграти цей напрямок діяльності, якщо він правильно впроваджений.

ARX виділяє декілька складових КСВ нашого часу, які роблять соціальні проєкти компанії максимально корисними для суспільства і які допомогли нам встояти й допомагати.

Своєчасність та прозорість

Якщо діяльність КСВ була заздалегідь вибудована у компанії, якщо цим напрямком не нехтували топ-менеджери, у критичні часи усі механізми працюють миттєво та без збоїв. Вам не треба думати, що і як робити, якщо в вас вже є позитивний досвід.

«Наша компанія завжди все робила прозоро, це основний принцип будь-якої нашої діяльності. Саме тому з перших днів війни ми не тільки працювали, а й допомагали армії», - каже Андрій Перетяжко, Голова Правління СК ARX.

«Ми знали, що і як робити, було впроваджено усі механізми, щоб можна було швидко укладати важливі рішення. Вже 25 лютого 2022 року ми перерахували 2 млн грн до ЗСУ. У важкі часи фокус треба робити на самому важливому, і ніщо не може зараз бути більш важливим, ніж наближати перемогу. З того часу і до тепер ми не припиняємо направляти кошти до ЗСУ», - зазначає топ-менеджер.

Створення успішних колаборацій

Важливо також розуміти, що один ти можеш багато, але маючи надійних союзників — як на полі бою, так і в бізнесі — можна досягти виняткових результатів. Разом можна використовувати більше ресурсів, мати доступ до більшої кількості ідей, допомагати по різних напрямках.

«Тому вже на початку березня 2022 ми працювали з “Новою поштою” - вони організували логістику необхідних країні товарів, а ми надали суму у 2 млн грн, яка була витрачена на оплату палива для перевезень», - каже Андрій Перетяжко. – «Далі ми почали співпрацювати з фондом компетентної допомоги армії “Повернись живим” - установою, яка користується довірою українців і має величезний досвід в організації саме військової допомоги. Зараз ми співпрацюємо з ними на постійній основі, взяли участь у багатьох проєктах, вже перерахували їм понад 31 млн гран. Всього ж спочатку війни на потреби ЗСУ ми спрямували понад 50 млн грн».

Залучення акціонерів

З перших днів війни ARX постійно інформувала канадських акціонерів Fairfax International про те, що відбувається у країні. Не тільки мовою новин, але мовою емоційних переживань.

«Ми надсилали їм світлини, які робили наші співробітники, розповідали їх особисті історії, які іноді були досить трагічними. Нам хотілося, щоб вони справді розуміли наш біль і нашу боротьбу», - згадує Вячеслав Гавриленко, Генеральний директор СК ARX Life. – «Ми отримали дуже потужну підтримку від акціонерів та особисто від засновника Fairfax, Президента компанії Према Ватси. Як на рівні допомоги державі, так і на рівні допомоги нашим співробітникам».

Вячеслав Гавриленко, генеральний директор ARX Life

Вячеслав Гавриленко, генеральний директор ARX Life

Компанією Fairfax було передано унікальне медичне обладнання для лікування військових, нелетальні тактичні засоби нашим захисникам, вона постійна підтримує гуманітарні програми для постраждалих від агресії українців. Все це мільйони гривень допомоги.

«Акціонери надали можливість усім співробітникам української страхової компанії, які опинилися за кордоном, отримати безкоштовне житло. Вони організували евакуацію людей з окупованих територій, буквально рятуючи життя. Тим самим вони забезпечили додаткову стійкість компанії, бо усі функції виконувалися безперебійно онлайн, де б не були наші працівники», - зауважив Вячеслав Гавриленко.

Допомога співробітникам

«КСВ — це насамперед люди. Ми з перших днів розставили пріоритети — наші люди понад усе. Це непохитна позиція нашого топ-менеджменту», - каже Нонна Рижа, директорка з маркетингу СК ARX.

В компанії працюють постійні програми для тих, хто був вимушений виїхати за кордон або переміститись з зони окупації / бойових дій, втратив членів родини, житло, майно.

«Ми підтримуємо всіх наших захисників в лавах ЗСУ та ТРО – бронежилети, шоломи, тактичні аптечки, військова форма, теплий одяг, спеціальне спорядження, обладнання та багато іншого — все це направляється на запит наших колег», - додає Вячеслав Гавриленко.

Компанія не проводила скорочення і нікого не звільняла. Навпаки, люди отримували повну зарплатню, мали змогу підтримувати сім’ї.

Як наслідок, співробітники відповідали компанії абсолютною відданістю та згуртованістю. Працювали звідусіль і цілодобово — з підвалів, укриттів, під час блекауту. Ні на день, ні на годину, ні на мить ARX не припиняла працювати та підтримувати своїх клієнтів.

Компанія кожного року проводить внутрішнє опитування (PULSE) щодо того, наскільки працівники задоволені роботою у компанії. Результат засвідчив, що 92% співробітників ARX повністю задоволені підтримкою, наданою компанією. Люди завжди відповідають вдячністю за турботу.

Постійна комунікація

Про свою діяльність КСВ компанія завжди прозоро інформує як співробітників, так і клієнтів. «У блозі нашого сайту ми з першого дня писали, як саме ми допомагаємо Україні — щоб наші клієнти розуміли, що ми не стоїмо осторонь та робимо все можливе для підтримки держави. Ми також завжди інформуємо їх про нашу соціальну діяльність у соцмережах, у спеціальних Viber та мейл-розсилках», - продовжує Нонна Рижа.

Нонна Рижа, директорка з маркетингу СК ARX

Нонна Рижа, директорка з маркетингу СК ARX

Для співробітників в компанії існує електронна газета ARX flash та внутрішній телеграм канал, де розповідається про проєкти КСВ. Також існує телеграм канал ARX взаємопідтримка, де співробітники допомагають один одному у різних зборах на потреби армії, консультують з нагальних питань.

«І клієнтам, і персоналу зараз важливо розуміти, що ми разом, що кожний наш крок — як у бізнесі, так і в соціальних проєктах — спрямований на економічну та воєнну перемогу», - вважає Нонна Рижа.

Сплата податків

Своєчасна та повна сплата податків - це неймовірно важлива частина існування будь-якого довгострокового, чесного та прозорого бізнесу.

«Україна вийде на новий рівень тоді, коли ми, нарешті, повністю позбудемося усіх цих зарплат у конвертах, усіх тіньових схем. Бо саме податки тримають на плаву соціальну, медичну та багато інших сфер», - зазначає Андрій Перетяжко. – «ARX і до 2022 року була лідером страхового ринку по сплаті податків, але на початку війни, ще у березні 2022 року, компанія сплатила 44 млн податків достроково, щоб підтримати державу у надскладний час. Потім через два тижні було сплачено ще 30 млн, і таким чином на 15 березня 2022 було достроково перераховано 74 млн грн. А це був лише третій тиждень повномасштабного вторгнення”.

«Це саме те, про що ми зазначали раніше — якщо в тебе все побудовано системно, ти знаєш, що робити у будь-яку мить і будеш дуже ефективним», - додає Вячеслав Гавриленко.

Всього за 2022 рік компанія перерахувала державі понад 368 млн грн податків та зборів. За 9 місяців 2023 року було сплачено податків на понад 304 млн грн.

Отже, підсумовуючи, можна стверджувати, що ті, хто впроваджує КСВ не для галочки, а свідомо, працюють на якість репутації, яка завжди є найціннішим активом компанії. Звісно, якщо компанія планує працювати довго та плідно, з залученням іноземних інвестицій, з найкращим персоналом, зі стратегічними планами на майбутнє.