Обгін по зустрічній. Про віру в Україну та майбутнє


Тема Підсумки страхового ринку

Сергій Авдєєв, Марина Авдєєва, «Арсенал Страхування»

Голова Правління «Арсенал Страхування» Сергій Авдєєв, Член Наглядової Ради Марина АвдєєваРік, який зробив із нас супер-людей, закінчився. Підсумки прості - живі, зберегли компанію, не розгубили команду, допомагаємо ЗСУ, працюємо в ім'я майбутнього наших дітей у вільній Україні. Основний інсайт: навіть у бізнесі настає момент, коли бізнес - не головне.

Про підсумки воєнного року розповіли Голова Правління «Арсенал Страхування» Сергій Авдєєв та Член Наглядової Ради Марина Авдєєва.

Головні підсумки

Рік був дуже складним, ми намагалися вижити в момент катастрофи. Це було головним пріоритетом для нас.

Дотримуючись досить агресивної стратегії розвитку у звичайний час, після 24 лютого ми діяли максимально обережно. Наша стратегія ґрунтувалася, головним чином, не на тому, що робити, а на тому, що НЕ робити.

Ми не користувалися можливостями "відкусити" частину ринку в когось із конкурентів, кому було погано, у нас не було мети «відхопити» якісь об'єкти на страхування, користуючись панікою, ми не хотіли вигадувати нічого нового, ризикуючи грошима в ситуації безпрецедентної невизначеності. Саме тому у нас не з'явилося "Зеленої картки" [і зараз немає збитків за нею], ми не запускали нові "військові" продукти (максимум, що ми зробили, так це відвели 10% від загальної суми відповідальності на військові ризики при страхуванні авто), ми слідували виваженій фінансовій політиці, не намагалися спекулювати і у нас не з'явилися, наприклад, ОВДП, куплені з дисконтом, крім цього, ми нікого не «схедхантили».

Ми сприйняли цей час як можливість удосконалитись, розібратися в процесах, знайти резерви для покращення якості сервісу і прибутковості продуктів, і в нас, до речі, суттєво збільшився показник утримання клієнтів та пролонгацій договорів страхування. І як показав час, це було недарма. Нещодавно щорічна всеукраїнська премія FinAwards відзначила Арсенал Страхування у двох найважливіших для нас напрямках - золото в номінації "Найкращий продукт КАСКО" і срібло за "Найкращий клієнтський сервіс у воєнний час".

Про команду

Зберегти команду було нашим головним пріоритетом. Це вдалося. Всі наші - на місці, а значить у компанії все вийде.

У нас дуже теплі стосунки з командою. У цьому сенсі ми, безумовно, порушуємо класичні принципи субординації, прийняті у великих компаніях. За всю свою кар'єру менеджера ми жодного разу не вимовили слів на кшталт "це наказ, іди виконуй", двері наших кабінетів завжди були відчиненими для всіх, а деякі члени команди взагалі наші найкращі друзі. Коли нас запитують про це, ми завжди відповідаємо: "А з ким же тоді працювати, як не з друзями?". Можливо, це неправильно, але завжди, коли в нашому житті траплялися катастрофи, саме близькість із командою допомагала вижити.

Найбільші втрати та найбільші надії

Історично так склалося, що чверть бізнесу нашої компанії припадала на Запоріжжя, Харків і Миколаїв. Ці підрозділи були не тільки найуспішнішими в структурі бізнесу компанії, а й були лідерами локального страхового ринку. І на жаль, від повномасштабного вторгнення постраждали саме вони, наші лідери.

Павло Стефаниць, керівник підрозділу в Харкові
Павло Стефаниць, керівник підрозділу в Харкові, не тільки відбудовує наш бізнес у Харкові, а й допомагає розвивати дирекції на заході України

Найбільше дісталося Харкову - падіння за підсумками 2022 року становило 49%, у Запоріжжі втрачено 38% бізнесу, і майже на третину просів Миколаїв. У цьому причина того, що наша компанія постраждала більше, ніж ті страховики, у яких сильнішим був бізнес на заході країни.

Колись ми задумалися про найціннішу професійну рису, яку слід було б виховувати в лідерах команди. Сьогодні ми знаємо точну відповідь - це здатність починати з нуля, якщо буде потрібно.

Ірина Баланюк, директор Миколаївської дирекції,
Ірина Баланюк, директор Миколаївської дирекції

Ми пишаємось тим, що нам одним із перших вдалося відновити роботу в Харкові та Миколаєві. Ірина Баланюк, наш директор Миколаївської дирекції повернулася до Миколаєва, коли там ще не закінчилися перебої з водою, і відкрила офіс.

Що стосується Запоріжжя, то незважаючи на те, що лінія фронту пролягає через 30 км, наш офіс там не зачинявся ані на день.

Директор Запорізької дирекції, Микола Воронець
Микола Воронець, Директор Запорізької дирекції – це наш титан

У нас сильні та відповідальні керівники, ми впевнені, що вони зможуть не тільки втримати бізнес, а й відбудувати все краще, ніж було раніше. Головне, щоб Україна залишалася цілісною та незалежною.

Ми працюємо зараз не заради грошей, а заради майбутнього

У якийсь момент ми стали помічати, що міряємо досягнення не виконанням плану, а наданою допомогою - армії, військовим, постраждалим людям.

Ми брали участь і в президентській ініціативі "United24" (проект "Ловці шахедів"), і в проекті "HelpUkraine" (операційні столи в лікарню Мечникова в Дніпрі), і в ініціативі Сергія Притули ("На армію дронів"), підтримували ССО "Азов", купували рації військовим, а потім знову збирали на дрони з "United24", Монобанком та Ігорем Лаченковим, не оминали стороною і соціальні проекти, як-от проект Катерини Смотрич "100 шансів для 100 жінок" (допомога жінкам, що залишилися без роботи), - і це не повний перелік благодійних проектів, у яких ми взяли участь.

Дуже круто, що нашу позицію поділяє наша команда. Серед нас багато волонтерів. Вони їздять у гарячі точки, збирають гуманітарку, допомагають чим можуть. Деякі з них навіть отримали нагороди від держави. Ми пишаємося, що в нас така команда.

Анастасію Більчич відзначено відзнакою Міністерства Оборони України
Анастасія Більчич, Начальник управління по роботі з ключовими партнерами, відзначена відзнакою Міністерства Оборони України - медаллю "За сприяння збройним силам України".

Про позицію

Зараз, коли Україна виборює свою перемогу, ми вважаємо, що настав час проявити принциповість у позиції. Іноземні компанії, які продовжують вести бізнес у росії і спонсорувати тим самим російську агресію, якщо хочуть працювати в Україні, повинні покинути країну-агресора. Як і компанії, які мають російське коріння, повинні піти з України. Українські компанії, які ведуть правильний і зрозумілий бізнес, мають отримати підтримку держави, хоча б емоційну, від НБУ зокрема - безумовну і залізну. Їм важко, але за ними майбутнє. Саме вони створюватимуть не тільки економічний, а й репутаційний фундамент країни в горизонті найближчого майбутнього.

Про партнерство

Сергій Авдєєв, Максим Туз, Марина Авдєєва, Олександр Солоп

Сергій Авдєєв, Максим Туз, Марина Авдєєва, Олександр Солоп - акціонери компанії

Складні часи висвітлюють важливе й об'єднують людей. Я пам'ятаю, коли ми з партнерами об'єдналися у 2012-му, страховий ринок чекав, що ми не спрацюємося [йдеться про Максима Туза та Олександра Солопа – Ред.], але ми ведемо бізнес разом понад 11 років і жодного разу не посварилися. Так, у нас бували моменти суперечок і розбіжностей у стосунках, але з ключових питань наші думки ніколи не розходилися. У війну наше партнерство перейшло на інший рівень. Це вища форма довіри і поваги один до одного. Напевно, так завжди буває, коли проходиш випробування пліч-о-пліч.

Про майбутнє

Є така книжка "Іди туди, де страшно. Саме там, ти знайдеш силу", Джима Лоулесса. Мені здається, це про наш сьогоднішній шлях.

Будувати бізнес в Україні сьогодні дуже ризиково, але ми робимо це незважаючи ні на що. Цей жорстокий досвід ми отримуємо без попередніх стаді-кейсів і без страховки. Це як обгін по зустрічній смузі, і щось мені підказує, що цей маневр завершиться успішно й українська економіка зробить квантовий стрибок. На жаль, це станеться завдяки війні і непомірно високою ціною. Наше спільне завдання зараз бути там, де ми повинні - на сторожі майбутнього. Працювати. В ім'я наших дітей у вільній Україні.