Як змінилося медичне страхування в Україні під час війни?


Тема Медичне страхування (ДМС)

Інна Гарцуєва, засновниця та керівниця компанії Страховий адвокат

Інна Гарцуєва, засновниця та керівниця компанії Страховий адвокатЯк вплинула війна на здоров'я українців? Що відбувається у сегменті медичного страхування? З якими викликами зіткнуться страховики у 2023 році – з цими питаннями ми звернулися до експерта страхового ринку, засновниці страхового брокера "Страховий адвокат" Інни Гарцуєвої.

Як змінилося медичне страхування під час війни?

— Запит на медичне страхування від персоналу в компаніях під час війни є високим як ніколи. Це пов'язано із зростанням цін як на медикаменти, так і на медичні послуги. Медикаменти за рік подорожчали в середньому від 22 до 42%, залежно від виробника. Комерційні клініки підняли вартість медичних послуг орієнтовно на 30%. І цей процес, коли здоров'я стає «золотим» у прямому та переносному значенні, активно продовжуватиметься у 2023 році.

Єдиний дієвий інструмент, який допоможе персоналу вирішити раптові питання зі здоров'ям — це страховий захист. Тому спостерігаємо, що сьогодні 87% юридичних осіб, які зупиняли дію договорів страхування у 2022 році, вже поновили їх.

Місія "Страхового адвоката" — покращити якість життя в Україні шляхом запровадження медичного страхування. І цього кредо компанія дотримується вже чотирнадцятий рік. Акцент за період діяльності змістився на супровід застрахованих та підтримку клієнтів новими актуальними продуктами.

Робота нашої команди триває безперервно.

  • Забезпечили безперебійну роботу наших фахівців, незалежно від локації.
  • Провели аудит страхових компаній та їх можливостей працювати в умовах воєнного стану.
  • Проаналізували звернення та створили нові customer journey maps програм ДМС у період воєнних дій.
  • Протягом минулого року шукали та розробляли унікальні рішення для клієнтів, які виїхали за кордон, у тому числі ексклюзивні міжнародні програми медичного страхування.
  • У світовій практиці військові ризики не покриваються звичайною програмою медичного страхування. У 2022 році ми вперше розробили та впровадили програми, які покривають військові ризики, а також страхували військовослужбовців.
  • Створили інноваційні програми страхування для дітей.

За час війни кількість страхових компаній скоротилася з 169 до 124. Чи це було ударом для вас, як для брокера, і для ваших клієнтів, як для застрахованих?

— "Страховий адвокат" — це структурований бізнес, з документованими бізнес-процесами. Наш тендерно-аналітичний департамент відповідає за ретельний відбір страхових партнерів та бере на себе відповідальність за тих, кого рекомендує. Компанія співпрацює лише з надійними та стабільними страховими компаніями, такими як "УНІКА", "Універсальна", "Українська страхова група" тощо.

Які ваші прогнози на 2023 рік?

— Вартість полісу із простим та необхідним наповненням програми в середньому 13 тис. грн і корелюватиметься у 2023 році, залежно від вартості медикаментів та медичних послуг.

Якщо ж говорити більш глобально, то у пошуках відповіді на це питання я разом із українською делегацією у січні відвідала Всесвітній Економічний Форум, який проходив у Давосі, World Economic Forum 2023. Але навіть там, де формуються тренди та вектори на цілий рік, немає точних прогнозів щодо України.

На дискусіях обговорювалось, що фахівці з України швидко працевлаштовуються в Америці, Канаді, Європі. Після Перемоги ми неминуче зіштовхнемось із кадровим голодом. Проблема наявності та підбору фахового персоналу буде на першому місці. А можливість суттєво збільшити заробітну плату в сьогоднішніх реаліях дуже обмежена. Тому медичне страхування стає драйвером на страховому ринку України.

Яка частка брокерського бізнесу у медичному страхуванні в Україні?

— Офіційної статистики немає. За 14 років діяльності нами було проведено 5148 зустрічей із топ-менеджерами українських та міжнародних компаній і виявилося, що понад 60% корпоративних клієнтів із медичного страхування укладають договори саме через брокерів, оскільки для кожного клієнта, враховуючи специфіку його діяльності, розробляється індивідуальна програма медичного страхування.

І я впевнена, що роль брокерів у корпоративному страхуванні зростатиме. Тому саме ми діємо як потужний «двигун» на страховому ринку.