Зрозуміло, що стан ринку ОСЦПВ, як і економіки України в цілому, залежатиме, в першу чергу, від ситуації на фронті.
Впевнений, що ринок ОСЦПВ почне поступово відновлюватись, як тільки бойові дії завершаться і українські автовласники повертатимуться на батьківщину.
Підставою для оптимізму є те, що з першого дня війни МТСБУ та страховики ОСЦПВ ні на день не припиняли працювати над тим, щоб всі учасники дорожнього руху мали надійний страховий захист.
Ми діємо з вірою у перемогу: вбачаємо наше завдання не лише в тому, щоб підтримувати доступність та безперервність процесу укладання договорів та здійснення страхових виплат з ОСЦПВ в умовах війни, але й розвивати ринок та сервіси для автовласників. Кроків в цьому напрямку було зроблено декілька.
По перше, Національний банк за поданням МТСБУ прийняв рішення щодо збільшення з 1 липня страхових сум:
- до 160 тис. грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (до змін ця сума становила 130 тис. грн);
- до 320 тис. грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (до змін ця сума становила 260 тис. грн).
Також до 80 000 гривень був підвищений ліміт виплат при врегулюванні страхових подій, оформлених без виклику поліції на місце дорожньо-транспортної пригоди, з використанням «європротоколу» (до змін ця сума становила 50 тис. грн). Підвищення максимального розміру таких виплат дасть змогу більшій кількості постраждалих оформити дорожньо-транспортну пригоду та отримати страхову виплату без необхідності викликати на місце аварії представників Національної поліції, часто залучених до оборони країни під час дії воєнного стану.
По-друге, страховики-повні члени МТСБУ з 1 вересня пропонують автовласникам можливість укладання таких договорів в електронному вигляді.
Процедура оформлення електронної «Зеленої картки» аналогічна до укладання внутрішнього електронного договору ОСЦПВ. Сподіваємось, що впровадження такої новації для міжнародного страхування теж буде успішним.
Що стосується безпосередньо роботи МТСБУ, то ми працюємо по тих напрямках покращення операційної діяльності, які розпочали ще до війни: оптимізація системи регламентних виплат МТСБУ з метою підвищення якості обслуговування отримувачів виплат з фондів Бюро, вдосконалення системи управління ризиками діяльності страховиків-членів МТСБУ, боротьба із шахрайством в сфері ОСЦПВ, інноваційні проекти тощо.