Убезпечуючи життя. Що спільного між life-страхуванням і волонтерством?


Тема Страхування життя

Команда, MetLife в Україні

Команда MetLife в УкраїніРобота у life-страхуванні завжди базувалася на щирому прагненні допомогти людям. Безпека, свобода – принаймні фінансова, відповідальність за своє життя та життя близьких – цінності, яким присвячують своє професійне життя представники нашої індустрії. І які стали ще більш значущими у ці надскладні часи.

На жаль, ця ціннісна база інколи лишалася непомітною «стороннім спостерігачам» – вони приділяли увагу переважно інструментам й підходам, які застосовує галузь life-страхування. Не секрет, що представників нашого ринку нерідко засуджували за надзвичайну активність у побудові соціальних контактів, невгамовність у досягнені цілей, доланні будь-яких перешкод. Та за останні три місяці виявилося: і ті цінності, якими керуються life-страховики, і наші професійні підходи є надзвичайно важливими у воєнному сьогоденні. А саме – у волонтерській роботі, адже страхування життя і волонтерство мають чимало спільних рис. Яких саме? Ось лише декілька спостережень від команди Метлайф в Україні, де волонтерською діяльністю так чи інакше зайняті понад 50 співробітників.

1. Щире бажання важливіше за досвід. Щоб розпочати як волонтер, перш за все знадобляться не спеціальні знання, а щире прагнення діяти на користь людям. Точно як у страхуванні життя, і практика команди МетЛайф за останні місяці це неодноразово довела. Попри брак волонтерського досвіду, більшість наших колег рішуче взялися до справи вже в перші дні після нападу. Вступали до лав тероборони рідних міст, допомагали патрулювати вулиці. Підтримували українських воїнів – адже весь цей час бійцям потрібні «броніки», тепловізори та ліки. Надавали допомогу біженцям та прихисток сім'ям, що втекли від війни. Перевозили гуманітарні грузи. Долучалися до організації коридорів та допомагали вивозити мирних жителів із гарячих точок. Справ і напрямків – безліч, а мета єдина – допомогти. І вона виявилася цілком досяжною.

2. Сила – в партнерстві. Надзвичайно тішить, що увесь цей час ми діяли не самі, а разом із нашими партнерами. Втім, як завжди. Чого вартий лише фонд «Старлайф Благодійність», що створив надпотужну мережу для допомоги ЗСУ та ТРО по всій Україні. Щодня наші партнери відправляють українським військовим армійську амуніцію, медикаменти та продукти. Якщо хтось з колег ще не знає, як саме допомогти – варто лише звернутися до команди фонду Старлайф, і ти вже трішечки волонтер . Ми бачимо й неймовірну роботу команди BSG, що допомогла перетнути кордон сотням українських родин та знайти прихисток у Словаччині. Щиру допомогу надає офіс OVB Україна. Більше прикладів та історій порятунку можна знайти в соцмережах згаданих компаній. Готовність до співпраці, широка мережа контактів, вміння будувати власну «сітку» зв’язків – все це допомогло не лише в страхуванні, а й у волонтерстві.

3. Інколи для важливих справ потрібен «режим тиші». Добрі справи, як і особисті фінанси, часом вимагають приватності та нерозголосу. Саме це допомагає втілювати ефективні рішення та надавати адресну допомогу без зайвих ризиків для тих, кому вона призначена. Ми дотримувалися цього принципу і в мирні часи, при підтримці дитячих будинків та лікарень, літніх людей та важких хворих. Саме таким чином вирішили діяти і зараз – конкретні напрямки волонтерства та розмір фінансової підтримки не мають бути приводом для PR-у команди МетЛайф в Україні, тим більше у воєнні часі. Цілком імовірно, що згодом ми зможемо звітувати про весь обсяг наданої допомоги з чіткими цифрами і прикладами. Тож наразі не розповідаємо про конкретні здобутки, а кажемо лише про те, що не припиняємо волонтерської роботи ні на хвилину.

4. Допомагаючи іншим – рятуєш себе. Не секрет, що чимало людей прийшли працювати у страхування життя після того, як зазнали ударів долі та значних втрат, або ж побачили такі приклади у своєму оточенні. Вони повірили, що страхування дозволить їм убезпечитись від зайвих ризиків, подбати себе та свою родину, а згодом – отримати фінансову незалежність, навчитися думати про майбутнє, планувати своє життя за різних сценаріїв та поворотів долі. Із волонтерством – схожа історія. Коли ти відчуваєш на собі біль та жахи війни, намагаєшся зробити все, щоб врятувати інших від подібних страждань. Після 24 лютого багатьом співробітникам МетЛайф в Україні довелося буквально рятувати свої родини від війни -– з окупованих міст, розтрощених домівок, підвалів та бомбосховищ. Та й сьогодні далеко не всі наші колеги можуть повернутися додому: у нашій компанії є люди, що взагалі втратили свої оселі. Але допомога іншим зцілює й власні рани. Спільна справа й спільні цінності дозволяють не розгубитися, а далі робити найголовніше – убезпечувати життя людей. Фінансова свобода, нові плани і нові досягнення неодмінно прийдуть – разом із нашою спільною перемогою.

Тримаємось і перемагаємо, друзі та колеги. Життя триває, і ми залишаємося разом. З Україною в серці.