Державний комітет фінансового моніторингу України протягом 2008 року підготував та передав до правоохоронних органів 507 матеріалів, що пов’язані з виявленням фактів протиправної діяльності «конвертаційних центрів» та підприємств з ознаками фіктивності, задіяних у сфері легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму.
Як зазначив Голова Державного комітету фінансового моніторингу України Ігор Черкаський, на сьогодні незаконна конвертація безготівкових коштів залишається досить розповсюдженим видом нелегального бізнесу для обслуговування організованої злочинності. Ключовою ланкою в цьому процесі є фірми з ознаками фіктивності, які реєструються на фальшиві паспорти або на підставних осіб. Зазвичай такі фірми створюють особи, що мають досвід у цій діяльності та пов’язані з кредитно-фінансовими установами.
Голова Держфінмоніторингу зауважив, що основними ознаками операцій, що мають кінцевою метою одержання готівкових коштів з рахунку фізичної особи нерезидента чи резидента є зарахування коштів на рахунки фізичних осіб – нерезидентів чи резидентів і заняття готівки того ж дня; співпадіння реквізитів учасників операції, регулярне одержання значних обсягів готівки фізичними особами зі своїх рахунків в одному внутрішньому підрозділі кредитної операції тощо.
Протягом звітного періоду виявлено факти щодо використання активів, одержаних злочинним шляхом, як внесків до статутних капіталів фінансових установ. Відповідна інформація була узагальнена та направлена до правоохоронних органів.