Витяг з Інструкції з організації діяльності підрозділів Державтоінспекції МВС України щодо контролю за наявністю у водіїв полісів ОСЦПВВНТЗ


Витяг з Інструкції з організації діяльності підрозділів Державтоінспекції МВС України щодо контролю за наявністю у водіїв полісів ОСЦПВВНТЗ та страхових сертифікатів "Зелена картка" при нагляді за дорожнім рухом.

Інструкція затверджена Наказом МВС України №451 від 29.11.07, який набуває чинності 1 січня 2008 року.

Під час нагляду за дорожнім рухом працівник Державтоінспекції МВС України здійснює зупинку транспортних засобів, на яких відсутній спеціальний знак, закріплений у правому верхньому кутку вітрового скла.

На вимогу працівника Державтоінспекції МВС України водій зупиненого транспортного засобу зобов'язаний надати йому для перевірки документи, передбачені пунктом 2.1 Правил дорожнього руху України, у тому числі поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Щодо транспортних засобів, що зареєстровані в інших державах, таким документом може бути страховий сертифікат "Зелена картка", виданий іноземною страховою організацію, або поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Незалежно від наявності спеціального знака працівник Державтоінспекції МВС України в обов’язковому порядку здійснює перевірку чинності поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка") у випадках:
- зупинки транспортного засобу, водій якого порушив Правила дорожнього руху;
- причетності транспортного засобу до дорожньо-транспортної пригоди.

У разі відсутності чинного поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка") працівником Державтоінспекції МВС України на водія транспортного засобу складається протокол про адміністративне правопорушення за частиною третьою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

_____________________________________________________

Для чого спеціальний знак?

Спеціальний знак державного зразка призначений для здійснення посадовими особами органів Державтоінспекції МВС України та Державної прикордонної служби України візуального контролю за наявністю у водія наземного транспортного засобу чинного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Хто його видає і хто заповнює?

Видає і заповнює спеціальний знак особа, уповноважена страховиком-членом МТСБУ.

Яку інформацію містить спеціальний знак?

На лицевій стороні знаку розміщуються серія та номер спеціального знаку, термін дії полісу і знаку, серія і номер полісу, рік закінчення дії полісу (один з 4 зелених боксів зверху і знизу).
На зворотній стороні страховик розміщує власну інформацію (найменування та реквізити, номери телефонів консультаційних центрів, аварійних служб тощо); уповноважена страховиком особа ставить дату видачі знаку та підпис.

Навіщо потрібні 4 зелені бокси зверху і знизу?

Потрібні не всі бокси. Представник страховика залишає той бокс, який відповідає року закінчення полісу, а решту, тобто три, відрізає.

Де розміщувати цей знак?

На наземному транспортному засобі спеціальний знак закріплюється у правому верхньому кутку вітрового скла.

Який передбачений захист спеціального знаку від підробок?

Спеціальний знак є бланком суворої звітності. Система захисту включає в себе спеціальний папір та елементи захисту, які досягаються використанням спеціальних засобів друку, особливостей дизайну, фарб і т. ін.

Яке передбачене покарання за відсутність знаку?

Покарання передбачене не за відсутність спеціального знаку, а за відсутність полісу—штраф від 8,5 до 17 гривень.
Спеціальний знак дає можливість інспектору ДАІ отримати візуальну інформацію про наявність або відсутність полісу обов’язкового страхування відповідальності автовласника.