Система соціального страхування Литви. Реферат страхование


Реферат по страхуванню // Система соціального страхування Литви, так само, як і більшості колишніх союзних республік, діяла за загальнодержавним сценарієм. Однак у нові часи незалежності виникли проблеми соціального страхування населення, зокрема виділилася проблема з пенсійною системою, її реорганізацією та реформуванням.

В даному рефераті спробуємо з’ясувати особливості сучасної системи соціального страхування Литви, її перспективи та проблеми.

Литовський сейм запровадив закон про реформу пенсійної системи, відповідно до якого з 2004 року в Литві введене обов'язкове пенсійне страхування.

Концепцію реформи пенсійної системи уряд затвердив ще в квітні 2000 року, але в умовах зміни влади політичні партії так і не зважилися почати цю реформу.

Відповідно до закону, 5 % з нинішніх 25-процентних пенсійних внесків у Фонд соціального страхування "SoDra" повинне переводитися в нові фонди обов'язкового накопичувального пенсійного страхування.

В обов'язковому пенсійному страхуванні повинні брати участь особи у віці до 30 років, що страхуються на всю державну пенсію соціального страхування, а особи у віці від 30 до 50 років можуть платити додаткові внески в рахунок пенсійного страхування за бажанням. По підрахунках експертів, по закінченні пенсійної реформи пенсії повинні збільшитися на 20 %.

Підраховано також, що за перші десять років реформи бюджет "SoDra" щорічно буде втрачати приблизно 300 млн. літів доходів.
Якомога швидше почати реформу пенсійної системи Литву закликав і Всесвітній банк, який має намір підтримати її проведення. Вимагають зменшити пенсійний вік. Можливо, парламентаріям Литви незабаром доведеться обговорювати питання про зменшення пенсійного віку.

Таку пропозицію вже підтримали 60 тис. жителів країни. 16 травня 2004 року в Сеймі Литви було зареєстроване відповідне виправлення до закону. Її ініціатори - члени панявежської організації "Рух-55" - пропонують встановити пенсійний вік для жінок з 55 років, а для чоловіків - з 60 років.

Так було в радянський час і в перші роки незалежності. Крім того, висловлюється вимога призначити пенсію по старості особам, що мають обов'язковий виробничий стаж, але не мають страхових доходів.

Ініціатори виправлень указують, що багато люди похилого віку в зв'язку з віком, невідповідною кваліфікацією і змінами на ринку праці не мають можливості одержати роботу, тому позбавляються постійного джерела засобів існування. Передавши в Сейм 59 тис. підписів, ініціативна група на цьому зупинятися не збирається. "Якщо владі буде потрібно 100 чи 150 тис. підписів, зберемо і стільки", - заявили її представники.
___________________________________

Полный текст реферата >>> (8.93 КБ)