Зміни, що вносяться до Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття


Зміни, що вносяться до Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

1. В Інструкції:

1.1.У пункті 1.2 слова „ реєстрації та” виключити.
1.2. В назві розділу 3 слова „реєстрації та” виключити.
1.3.У пункті 3.1:
абзац перший після слів ”реєстраційної картки” доповнити „з моменту фактичного отримання їх центром зайнятості”;
абзац другий викласти в наступній редакції „Роботодавці – юридичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня взяття їх на облік”;
абзац третій виключити.
1.4. Пункт 3.2 викласти в такій редакції:
„ 3.2. Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, взяті на облік відповідно до повідомлення державного реєстратора, у разі використання найманої праці реєструють трудовий договір з найманим працівником у центрі зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з дня його укладання та набувають статусу платника страхових внесків до Фонду з дня укладання трудового договору з найманим працівником у центрі зайнятості. Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою регулюється наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.06.2001р. за № 554/5745 зі змінами та доповненнями.”
1.5. Пункт 3.3 викласти в такій редакції:
„3.3. Роботодавці - фізичні особи, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, беруться на облік як платники страхових внесків одночасно з реєстрацією (відповідно до статті 24-1 КЗпП України) у центрі зайнятості за місцем свого проживання письмового трудового договору, укладеного з найманою особою та набувають статусу платника страхових внесків до Фонду з дня укладення трудового договору з найманим працівником”.
1.6. Пункт 3.4 викласти в наступній редакції:
„3.4. Платники страхових внесків, які беруть участь в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, подають до центру зайнятості заяву за формою згідно з додатком 2 та завірену відповідальною особою центру зайнятості, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів”.
1.7. Пункт 3.6 викласти у такій редакції:
„3.6. На підставі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця, відомостей з реєстраційної картки та на основі заяв і документів, передбачених у пунктах 3.3 – 3.5, проводяться відповідні записи в журналах обліку платників страхових внесків. Одержані повідомлення від державного реєстратора з відомостями з реєстраційної картки, а у випадках, визначених у пунктах 3.3 – 3.5, заява та копії документів підшиваються до справи, на якій проставляється персональний номер платника.
Взяття на облік відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється центрами зайнятості у разі наявності в них окремого балансу і самостійного ведення розрахунків із застрахованими особами за місцезнаходженням цього підрозділу на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру про відокремлені підрозділи.
Повідомлення про взяття на облік з вказаним персональним номером надсилається платникам поштою з повідомленням про вручення протягом трьох робочих днів з дня взяття його на облік в центрі зайнятості за формою згідно з додатком 4”.
1.8. Пункт 3.7 викласти в такій редакції:
„3.7. У разі отримання від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру, відомостей з реєстраційних карток на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи та у зв’язку зі зміною найменування або місцезнаходження юридичної особи, отримання повідомлення про проведення державної реєстрації змін щодо імені фізичної особи - підприємця або місця її проживання (у межах територіального обслуговування центру зайнятості), до персональної справи платника вносяться зміни, при цьому персональний номер платника зберігається.
Якщо вищевказані зміни відбулися за межами території обслуговування центру зайнятості, то взяття на облік за новим місцезнаходженням здійснюється після проведення документальної перевірки платника страхових внесків та повного розрахунку щодо сплати ним страхових внесків до Фонду та після зняття з обліку за попереднім місцезнаходженням. У разі неплатоспроможності платника, борг на підставі акта перевірки враховується за новим місцем взяття його на облік.”
1.9. Пункт 3.8 викласти в такій редакції:
„3.8. Після одержання від державного реєстратора повідомлення про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи (у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення ( реорганізації), ліквідації) чи про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності, працівники центру зайнятості у 10 – денний строк здійснюють документальну перевірку правильності розрахунків роботодавця, за результатами якої складається акт у двох примірниках. Якщо роботодавець має недоїмку зі сплати страхових внесків, то йому нараховується пеня, штраф відповідно до чинного законодавства. У 15-денний строк проводяться повні розрахунки із сплати недоїмки, пені, штрафу на підставі акта.
У разі встановлення заборгованості платника, державна реєстрація якого скасовується, якщо роботодавець є фінансово неспроможним, його борги щодо сплати страхових внесків відображаються у акті перевірки (до якої додається акт звірки заборгованості) в трьох примірниках, один з яких надсилається ліквідаційній комісії, другий – правонаступнику (якщо він визначений). Одночасно до відповідного органу державної реєстрації надсилається повідомлення щодо існуючої заборгованості роботодавця перед Фондом.
Погашення боргів зі сплати страхових внесків до Фонду проводиться у порядку черговості їх стягнення відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Працівниками центру зайнятості після остаточного погашення роботодавцем суми заборгованості зі сплати страхових внесків та інших платежів до Фонду, платнику видається Довідка про зняття з обліку (надсилається поштою з повідомленням про вручення) за формою згідно з додатком 5. Копія Довідки (повідомлення про вручення поштового відправлення ) підшиваються в особову справу страхувальника.
Справа роботодавця закривається тільки після отримання від державного реєстратора повідомлення про державну реєстрацію припинення юридичної або фізичної особи – підприємця. Персональний номер ліквідованого платника внесків у подальшому не використовується, а його платежі враховуються в базі даних до кінця поточного року, відомості щодо його платежів зберігаються в центрі зайнятості протягом трьох років”.
1.10. Пункт 3.9 викласти в наступній редакції:
„3.9. Після одержання від державного реєстратора повідомлення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця у результаті смерті фізичної особи – підприємця, постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи померлою або визнання безвісно відсутньою, постановлення судового рішення про визнання фізичної особи , яка є підприємцем, недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, працівники центру зайнятості знімають таких фізичних осіб – підприємців з обліку. Якщо фізична особа – підприємець використовувала найману працю і має заборгованість зі сплати страхових внесків, пені або штрафів, то такі борги списуються відповідно до Порядку проведення органами державної служби зайнятості – виконавчою дирекцією Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття списання непогашених боргів зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття після ліквідації платника страхових внесків, затвердженого постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття від 22.10.2002р. № 146 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.12.2002 за № 952/7240 ”.
1.11. Пункт 3.10 виключити.
1.12. Абзац перший пункту 5.1 викласти в наступній редакції:
„5.1. Роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду”.
1.13. В абзаці першому пункту 5.2. слово „реєстрації” замінити словами „ взяття на облік”.
1.14. В абзаці першому пункту 6.7 слова „за місцем реєстрації платника” замінити словами „ ,у якому він перебуває на обліку,”.
1.15. Абзац другий та абзац восьмий пункту 8 виключити.
1.16. У пункті 9.1:
в абзаці першому слова „несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків” виключити;
в абзаці другому слова „ у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків” виключити.
1.17. Абзац другий пункту 9.2 виключити.
1.18. У пункті 9.10 слова „ порушенні строку реєстрації як платника страхових внесків” виключити.

2. У додатках до Інструкції:

2.1. Додаток 1 до пунктів 3.2, 3.3 Інструкції виключити.
2.2. У додатку 2 до пункту 3.4 Інструкції:
після назви „Заява” слова „Про реєстрацію” замінити словами „Про взяття на облік...”;
слова „Прошу зареєструвати платником страхових внесків...” замінити словами „Прошу взяти на облік як платника страхових внесків”.
2.3. У додатку 3 до пункту 3.5 Інструкції:
після назви „Заява” слова „Про реєстрацію” замінити словами „Про взяття на облік”;
після слів „країни перебування” слова „прошу зареєструвати мене платником страхових внесків...” замінити словами „прошу взяти мене на облік як платника страхових внесків...”.
2.4. Додаток 4 до пункту 3.6 Інструкції викласти в новій редакції, що додається.

Начальник відділу доходів
та фінансового забезпечення
Державного центру зайнятості О.Сновидович

Начальник юридичного відділу
Державного центру зайнятості С.Кікіна

______________________________________

Додаток 4 до пункту 3.6 Інструкції

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК
ПЛАТНИКА СТРАХОВИХ ВНЕСКІВ

Кому _______ ____________________________________
(повне найменування страхувальника, а для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові)

Адреса__________________________________

___________________________________________
(назва центру зайнятості)
повідомляє, що Ваше підприємство, установа, організація або Ви, як фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності (необхідне підкреслити), взято (і) на облік як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з ________________ .
(дата)

Ваш персональний номер ______________, який необхідно зазначати на всіх документах, що стосуються розрахунків за коштами Фонду.

Розмір страхових внесків на поточний рік:
для роботодавців _______% для застрахованих осіб _______%

перераховувати на рахунок № _______________________
______________________________________________код банку____________
(найменування банку)

Строки перерахування страхових внесків ______________________________________

Строки подання розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду __________________________________________

Керівник ____________________________
(назва центру зайнятості)

__________________________ ______________________
(прізвище, ім’я та по батькові) (підпис)

Спеціаліст ____________________________
(назва відділу)

___________________________ ______________________
(прізвище, ініціали) (підпис)

„_____”___________200____ р.