Віктор Пинзеник: Запровадження страхової медицини не може супроводжуватися зростанням податків


Народний депутат України Віктор Пинзеник, обговорюючи на вечірньому засіданні Верховної Ради Проект Закону “Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування”, наголосив на неприйнятності ухвалення цього законопроекту. За словами парламентарія, у разі ухвалення даного документа, податкове навантаження на фонд заробітної плати зросте до 56 відскоків”, - повідомила Прес-служба "Нашої України".

“Нарахування до страхового фонду відбуватиметься за рахунок нарахувань на фонд зарплати. Складіть 37,5 відсотка існуючих, плюс страхування від нещасних випадків на виробництві - 13,8%, а тепер додайте ще п’ять відсотків. В результаті отримаємо понад 56% нарахувань на фонд зарплати. Пригадайте, скільки зусиль було витрачено Верховною Радою, щоб знизити ці нарахування з 52 відсотків, які призводили до тінізації вітчизняної економіки”, - підкреслив народний депутат.

“Якщо ми переходимо від бюджетного до страхового фінансування медицини, то чому в такому випадку зростають податки?” – звернувся Пинзеник до колег. “Якщо ми переходимо на страхову медицину, то давайте порахуємо, скільки повинно бути страхових фондів. Цим законом, по суті, створюється третій страховий фонд. Лікарняні платяться з одного фонду, існує також фонд страхування від нещасних випадків на виробництві, а даним законопроектом нам пропонують створити третій фонд – фонд медичного страхування,” – зауважив голова ПРП. Представник Блоку Ющенка вказав також на те, що діяльність таких фондів непрозора: “Я нещодавно спробував отримати інформацію про діяльність подібного фонду. Ці організації непрозорі, вони самостійно затверджують кошторис доходів і витрат”.

Крім того народний депутат відзначив недемократичність даного законопроекту, який, за словами парламентарія, “передбачає запровадження рабської системи відносин між фондом та громадянами”. “Громадяни не матимуть права обирати лікарню. А заклад, де вони лікуватимуться, визначатиме відповідне відділення фонду. Якщо запропонований законопроект буде затверджено – буде нанесено відчутного удару по українській економіці, а медицина від ухвалення закону не виграє,” – наголосив Віктор Пинзеник.