Голова Національного банку України Андрій Пишний задоволений динамікою розвитку наглядової вертикалі – "Пруденційний нагляд", у якій з моменту його призначення два роки тому було посилено структуру, експертизу, аналітичну функцію, було застосовано ризик-орієнтований підхід, інтегрований нагляд, департаменти очолили нові особи.
"Наглядова функція не просто залишається у складі НБУ, вона інституційно розвивається, стає більш зрілою, адаптується до нових викликів, набирає новий персонал, демонструє ефективність", – сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Такий позитивний розвиток відбувається за всіх напрямами: і банками, і платіжними установами, і небанківськими фінансовими установами, страховим ринком, фінансовими компаніями.
Як результат такої роботи наглядової функції та практики НБУ також ініціює законодавчі зміни, зокрема, з 1 січня набув чинності цілий комплекс законодавчих актів, які регулюють небанківський сектор.
"Ви можете побачити, наскільки важливим є цей блок у розділі меморандуму з Міжнародним валютним фондом, який стосується фінансового та банківського секторів. Там цим питанням приділено особливу увагу. І це була наша ініціатива", – додав голова НБУ.
"Нам вдалося забезпечити якісно інший фінансовий моніторинг тієї сфери, за яку ми відповідальні, і це навіть мало фіскальний ефект, адже реальний бізнес почав генерувати суттєві доходи для державного бюджету", – зазначив Пишний. | Інтерфакс-Україна