Страхові тарифи на ринку ризикового non-life страхування демонструють різні тенденції на багатьох європейських ринках, йдеться в огляді Fitch щодо прогнозів страхового сектора Європи.
Згідно з даними Fitch, нон-лайфові страхові компанії протягом року підвищили тарифи, щоб компенсувати високу інфляцію та витрати на перестрахування, однак ситуація щодо збільшення вартості полісів залежала від динаміки місцевого ринку (див. Рейтинг найбільших страхових компаній Європи).
Аналітики очікували, що страховики Великобританії та Італії зможуть пережити найсильніше зростання цін, маючи гарні перспективи відновлення прибутковості завдяки пропорційному підвищенню страхових тарифів, яке мало випереджати інфляцію.
В результаті це спонукало Fitch до «покращення» секторальних прогнозів для ринку Великобританії, страхового ринку Лондона та італійського сектору страхування у 2024 році.
В інших країнах Європи Fitch заявило, що прогнози щодо сектору ризикового страхування були «нейтральними», оскільки агентство вважало, що зростання тарифів, ймовірно, більше стримувалось конкуренцією на ринку або тиском суспільства.
Прогноз у секторі страхування в Німеччині також «покращується», оскільки нещодавнє підвищення тарифів на страхування автомобілів і майна значно випередило очікування аналітиків, що значно покращило перспективи прибутковості страховиків після збиткового 2023 року. Агентство пояснило, що повний ефект підвищення страхових тарифів, а також пом’якшення інфляції та підвищення прибутковості цінних паперів з фіксованим доходом потрібен час, щоб відобразитися на звітах німецьких страховиків, і це стане зрозуміло лише у 2025 році.
Навіть у Великобританії та Італії, де значне підвищення тарифів почалося раніше, ефект відчується на ринку після 2025 року, оскільки у 2024 році тарифи продовжують зростати.
Fitch відзначило, що прогнози сектору ризикового страхування у Франції, Нідерландах та Іспанії залишаються «нейтральними». Зростання тарифів навряд чи буде таким сильним, як у Британії, Італії та Німеччині, через ринкову конкуренцію та суспільний тиск (особливість французького ринку), і знадобиться більше часу, щоб прибутковість страховиків відновилася після впливу зростання збитковості. Однак підвищена політична невизначеність у Франції матиме значні кредитні наслідки для внутрішнього страхового ринку.
Агентство очікує незначного покращення базової прибутковості страховиків Європи цього року завдяки поєднанню помірного зростання тарифів, зменшення інфляції та збитків, а також вищої прибутковості цінних паперів з фіксованим доходом.