Моторне транспортне страхове бюро України підвищило вартість договорів міжнародного страхування "Зелена картка" через зростання курсу євро. Нові ціни введено з 19 липня 2024 року.
Підвищення тарифів на "зелену картку" має на меті забезпечити надійний захист страхувальників та враховує потребу страхових компаній у створенні достатнього фінансового резерву.
Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, з дією на території країн-членів міжнародної системи "Зелена картка" (крім Росії, Ірану та Білорусі):
- для легкових авто: на 15 днів становитиме 1 214 грн, на місяць - 1 934 грн, на три місяці - 5 217 грн, а на рік - 13 493 грн.
- для автобусів: страховка на 15 днів становитиме 4 542 грн, на місяць - 6 342 грн, на три місяці - 12 639 грн, а на рік - 41 110 грн.
- для вантажівок: від 2 598 грн за 15 днів до 32 196 грн за рік.
До цього МТСБУ підвищувало ціни на "зелену картку" 20 травня: для легкових автомобілів вартість була на 15 днів - 1 150 грн, на 1 місяць - 1 841 грн, на 3 місяці - 4 968 грн, на півроку - 9 636 грн, на 1 рік - 12 849 грн.
Ціна зеленої картки на території країн міжнародної системи автомобільного страхування Green Card
(крім Росії, Ірану та Білорусії)
МТСБУ також збільшило розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, з дією на території країн – Азербайджан і Молдова.
Ціна зеленої картки на території Азербайджану та Молдови
Різке зростання кількості українських транспортних засобів за кордоном, а також збільшення терміну їх перебування, спричинило зростання кількості ДТП за їх участю. Наслідком цього є стрімкий ріст числа вимог від постраждалих в таких ДТП, які адресуються до українських страховиків за договорами «Зелена картка».
Найбільша кількість аварій сталася у Польщі, де зафіксовано 3300 випадків, що становить 31% від загальної кількості. На другому місці Німеччина з 2033 випадками (19%), за нею слідують Румунія (753) та Чехія (714) з однаковим показником у 7%, а замикає п'ятірку Італія з 463 випадками (4%).
З 1 січня 2016 року українські поліси "Зелена картка" почали діяти на території Азербайджану. Поліси продаються для поїздок за кордон, крім Росії та Білорусії. Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів встановлені постановою Кабінету Міністрів від 6 січня 2005 року та визначені в євро.
Для чого потрібна Зелена картка?
Поліс «Зелена картка» працює за принципом обов’язкової «автоцивілки», але за кордоном (в країнах, які є учасниками міжнародної системи «Зелена картка»): за ним відшкодовуються збитки, заподіяні майну, здоров’ю та життю третіх осіб внаслідок ДТП, що сталася в вини водія автомобіля з українською реєстрацією.
Таким чином, наявність «Зеленої картки» у водія є запорукою того, що в разі аварії, спричиненої ним, самотужки відшкодовувати збитки постраждалим третім особам йому не доведеться. Це зробить страхова компанія – в рамках лімітів, встановлених в країні перебування. При цьому гарантом виплати відшкодування за полісом виступає МТСБУ.
В разі дорожнього інциденту за кордоном водієві просто потрібно викликати поліцію, щоб зафіксувати ДТП, та пред'явити «Зелену картку». Після чого – протягом 15 днів – повідомити про випадок свого страховика. | Форіншурер