Збитки страхової галузі від повені в Дубаї перевищать $850 млн - Guy Carpenter


Збитки страхової галузі від повені в Дубаї перевищать $850 млн - Guy CarpenterЗгідно зі звітом перестрахового брокера Guy Carpenter, повені 14-17 квітня призвели до страхових збитків на суму до 850 мільйонів доларів, при цьому лише в ОАЕ постраждало від 30 тис. до 50 тис. автомобілів, переважно в Дубаї.

Повінь завдала серйозної шкоди інфраструктурі, такій як дороги, транспортні засоби, будівлі та громадські об’єкти, що потребує значних ресурсів для ремонту та відновлення.

Постраждали багато житлових і комерційних об’єктів, у тому числі торгові центри, склади та промислові об’єкти. Підприємства можуть зазнати фінансових втрат через порушення роботи та пошкодження майна. Близький Схід має низький рівень проникнення страхування порівняно зі світовими стандартами: Саудівська Аравія становить приблизно 1,5%, Катар – 1%, а ОАЕ – 2,75%, що вказує на те, що багато людей не мають достатнього страхового покриття.

Низький рівень страхового покриття в регіоні пояснюється недостатньою поінформованістю про страхові продукти та переваги. Крім того, економічне зростання регіону випереджає розвиток страхової галузі.

Очікувана сума застрахованих збитків по автотранспорту перевищить 150 мільйонів доларів та може сягнути до 250 мільйонів доларів в ОАЕ, причому остаточні цифри можуть змінитися, оскільки претензії все ще обробляються.

Збитки страхової галузі від повені в Дубаї перевищать $850 млн - Guy Carpenter

Представники служби прогнозування повеней Previsico кажуть, що неготовність Дубая до повеней можна пояснити його типово посушливим кліматом і швидкою урбанізацією, яка, можливо, випередила адаптацію інфраструктури. Зараз місто стикається з необхідністю суттєвих змін в інфраструктурі, плануванні та практиці страхування.

Джексон вважає, що для кращого захисту від екстремальних повеней Дубай міг би застосувати комбінацію короткострокових і довгострокових стратегій. У короткостроковій перспективі інвестування в покращені дренажні системи, бар’єри проти паводків і системи раннього попередження може допомогти пом’якшити наслідки повеней.

Довгострокові рішення можуть передбачати перегляд будівельних норм і норм, щоб забезпечити будівництво, стійке до повеней, збереження природних водозберігаючих зон та інтеграцію кліматичної стійкості в процеси міського планування.

Хоча в ОАЕ добре задокументований сезон дощів і щороку випадають опади мусонного типу, події на початку цього місяця були абсолютно безпрецедентними і застали країну повною несподіванкою. Однак із збільшенням регулярності екстремальних погодних явищ, що відбуваються в глобальному масштабі, страхова галузь ОАЕ повинна буде переглянути фактори ризику, пов’язані з кліматом.

Переоцінка рішень щодо страхування від повеней

Збитки страхової галузі від повені в Дубаї перевищать $850 млн - Guy Carpenter

Переоцінка того, як страхове покриття захищає клієнтів, буде іншою розмовою, і цей процес включатиме впровадження багатьох змін щодо оцінки ризику, премії та вимог. Один із варіантів може включати переоцінку лімітів страхового покриття та премій для кращого узгодження з підвищеним ризиком повені. Крім того, держава та страхові компанії можуть співпрацювати, щоб підвищити обізнаність громадськості про важливість страхування від повеней та заходів стійкості до повеней, а також створити стимули для більшого використання обох, особливо серед уразливих громад.

Незважаючи на наявність страхування від повеней, все ще може бути місце для вдосконалення з точки зору адаптації договорів страхування для вирішення конкретних ризиків повеней у Дубаї, таких як покриття збитків, завданих інфраструктурі та критичним об’єктам. Найважливіше те, що страховики захочуть застрахувати нерухомість, яка є стійкою до повеней, і використовувати попередження про повені, щоб люди могли підготуватися та діяти та запобігати наслідкам повені.

Зростання страхових тарифів

Оскільки андеррайтери наразі оцінили збитки у 850 мільйонів доларів, очевидно, що зміни страхових тарифів мають бути розглянуті якомога швидше. Крім того, страховики вважають, що початкові розрахунки вартості ще не врахували ширший вплив збитків.

Оцінка економічних та страхових збитків повеней у Дубаї залежатиме від різних факторів, включаючи пошкодження інфраструктури, матеріальні збитки, економічні зриви та витрати на реагування на надзвичайні ситуації. Може знадобитися деякий час, щоб оцінити повний розмір збитків і підрахувати загальну суму. Проте, збитки будуть значними, враховуючи масштаби події та її вплив на такі важливі сектори, як транспорт, туризм і нерухомість.

Уряду ОАЕ разом зі страховиками та іншими зацікавленими сторонами потрібно буде працювати разом, щоб точно оцінити фінансові збитки та виділити ресурси для відновлення та відбудови.

Квітневі шторми, які обрушилися на ОАЕ, Оман, Саудівську Аравію та інші країни Ради співробітництва Перської затоки, підштовхнуть зростання збитків місцевих страховиків та тарифів на перестрахування.

Аналітики Moody's відзначили, що найбільше постраждають менші страхові компанії з більшою граничною прибутковістю. Однак, хоча страховики, як очікується, понесуть лише невелику частку загальних економічних збитків від цієї події, збільшення проникнення страхування в поєднанні зі зростанням частоти суворих погодних явищ може з часом чинити тиск на прибутковість деяких компаній та їхнього капіталу.

Квітневі шторми принесли найсильніші опади в регіоні з початку обліку 75 років тому. Шторм спричинив сильну повінь, що призвело до близько 20 смертей.

Очікується, що загальні економічні збитки будуть значними. Страхові відшкодування, які галузь все ще оцінює, охоплюватиме комерційні та споживчі лінії, включаючи переривання транспортних засобів, майна, бізнесу та подорожей.  | Форіншурер