Інвестиції в іншуртехи, які використовують AI технології, зросли на 18% до $2 млрд


Фінансування іншуртехів, які використовують AI технології, зросло на 18% до $2 млрдФінансування іншуртех компаній, які використовують технології штучного інтелекту, зросло у 2023 році на 18% порівняно з минулим роком, залучивши майже 2 мільярди доларів через прямий капітал і венчурне фінансування.

Згідно з моделлю технологічного прогнозування GlobalData, найбільш значні впровадження штучного інтелекту в страховому секторі включають AI технологію для андеррайтингу, аналітику поведінки користувачів і автоматичне дисконтування премій.

Збільшення обсягів фінансування свідчить про зміну взаємодії страхового сектора з АІ. У той час як страхові компанії вже використовують штучний інтелект для врегулювання збитків і проведення оцінки ризиків, GlobalData виявила нову хвилю інновацій штучного інтелекту, зосереджених на більш спеціалізованих страхових потребах.

Технологія розгортається в усьому секторі, щоб надавати швидші та точніші послуги: від розробки продукту, андеррайтингу та претензій до чат-ботів обслуговування клієнтів, оцінки ризиків і котирувань. Однак цікаво те, що хоча деякі великі страхові компанії активно інвестують у штучний інтелект, багато з них рухаються повільно, не знаючи, як найкраще розгорнути ці технології.

Аналітики рекомендують лідерам страхової галузі та зацікавленим сторонам завчасно встановлювати партнерства з технологічними АІ-компаніями та вживати заходів при розгляді потенційних придбань, пов’язаних із штучним інтелектом. АІ особливо трансформує сектори особистого та медичного страхування.

Очікується, що світовий ринок АІ до 2030 року становитиме 909 мільярдів доларів, що підкреслює зростаючу важливість штучного інтелекту в різних галузях, у т.ч. й у страхуванні майна та здоров'я.

Такі стартапи, як Prognomiq, розробляють платформи аналізу для раннього виявлення захворювань. З іншого боку, такі стартапи, як Pervisia та Cota, створюють інструменти для прогнозування витрат на охорону здоров’я.

У сфері майнового страхування помітний сплеск інноваційної активності також помітний як у визнаних лідерів галузі, так і в молодих стартапах. Наприклад, іншуртех Tractable, який залучив $65 млн від SoftBank у липні 2023 року, запровадив новаторське рішення на основі комп’ютерного зору для швидкої оцінки пошкоджень транспортних засобів і будівель.

Ландшафт страхової галузі, що розвивається, свідчить про наявність понад сотні стартапів, які активно розробляють рішення на основі штучного інтелекту, кажуть аналітики. Завдяки проактивному підходу лідери в секторі страхування можуть ефективно орієнтуватися в динамічних ринкових умовах і залишатися попереду конкурентів.

Як показує опитування компанії Cognizant щодо штучного інтелекту, лише половина керівників страхових компаній вважають технології штучного інтелекту «надзвичайно» або «дуже важливими» для успіху компанії, що менше, ніж для будь-якої іншої галузі, наприклад фінансових послуг, охорони здоров’я та виробництва. Заглядаючи вперед на три роки, лише 36% вважають, що АІ буде дуже важливим, знову ж таки нижче, ніж у будь-якій іншій галузі.

Недостатнє усвідомлення важливості Artificial Intelligence викликає занепокоєння, оскільки нові учасники ринку починають справляти враження. Іншуртехи використовують можливості штучного інтелекту для представлення нового асортименту інноваційних продуктів. Серед них страхування життя, що миттєво налаштовується, і страхове покриття майна на вимогу. Отже, традиційні страхові компанії зараз стикаються з несподіваною конкуренцією. Дуже важливо, щоб вони прискорили темп, коли мова йде про інвестиції та впровадження технологій, інакше залишаться позаду.  | Форіншурер