У звіті Німецької асоціації страховиків попереджається про збільшення страхової премії для Tesla Model Y через відсутність методу ремонту після серйозної аварії, пише видання MotorCar.
Tesla пропонує свою приватну страховку з різними модальностями в Європі, і будь-який спеціалізований кузовний магазин може попросити у бренду необхідні запчастини, але лише для того, що виробник називає «усуненням наслідків легкого зіткнення». Сюди входять дзеркала чи бампери, але литі деталі конструкції не відправляються. Для цього фірма має кілька самостійних центрів ремонту конструкцій, але їх можна порахувати на пальцях однієї руки.
Позашляховик Tesla Model Y є одним із найбільш продаваних електромобілів на європейському континенті, чому допомагає швидка доставка, оскільки він виготовляється на Gigafactory у Берліні. Проте його виробнича концепція стала серйозною проблемою для примірників, які потрапили в ДТП.
Німецька страхова асоціація (GDV) більше ніж усвідомлює цю проблему для своїх страховиків-членів, і вже попередила американський бренд про необхідність нової системи ремонту транспортних засобів, структура яких зазнала пошкоджень.
Model Y має великі алюмінієві литі деталі, які не підлягають ремонту, і вся деталь потребує заміни, тому у великій кількості випадків автомобіль потрапляє на звалище. Логічно, що цей процес виробництва є більш вигідним для Tesla, оскільки він значно знижує її витрати, але не для клієнтів, оскільки немає методу ремонту, який міг би відновити жорсткість автомобіля, якщо не відбувається встановлення оригінальної деталі.
Менеджер берлінського заводу підтвердив цю тезу, і саме тому Німецька страхова асоціація (GDV) просить розробити систему ремонту для цих деталей, який можуть виконувати майстерні. Якщо цього не зробити, то страховий внесок для власників Tesla Model Y зросте, а це рішення може серйозно вплинути на попит на цю модель. GDV не вимагає більше, ніж те, що зробили в Мюнхені перед тим, як випустити BMW i3 на ринок, передбачивши метод ремонту кузова з пластику, армованого вуглецевим волокном. | Форіншурер