За даними Bloomberg Intelligence, сезон ураганів в Атлантиці в 2022 році складався з 14 названих штормів, що є майже середнім показником після 2021 року, який був п’ятим поспіль роком нових максимумів.
Сезон 2021 року посів третє місце за кількістю названих штормів з початку реєстрації, йдеться у дослідженні Beinsure.
Страховики не готові до збільшення частоти та інтенсивності збитків, викликаних повенями та зміною клімату, оскільки наближається цьогорічний сезон ураганів у Північній Атлантиці, а реальні тарифи та схильність до ризику здаються погано узгодженими.
Munich Re та Swiss Re є провідними перестраховиками, які вже три роки поспіль мають застраховані збитки понад 100 мільярдів доларів.
Застраховані збитки від стихійних лих швидко зросли в 2021 році, і він став четвертим найбільш витратним роком з 1970 року, згідно з даними Swiss Re; 2020 рік став п'ятим за витратами, 2022-й теж не виключення.
За даними Aon, повені в Європі в липні призвели до рекордно високого страхового збитку в розмірі 13 мільярдів доларів. Сувора погода також стала причиною більшості великих збитків у 2022 році – страхові збитки перевищували норму 21-го століття.
Незважаючи на те, що у 2022 році були лише середні глобальні збитки від катастроф, повені в Австралії в лютому та березні спричинили рекордні 4 мільярди доларів США страхових збитків для місцевих страховиків.
У Флориді ураган Ян зруйнував щонайменше 2,3 млн будинків. Більшість збитків завдано штормовими хвилями та сильним дощем, менше 20% власників будинків у Флориді застраховані від повеней. Економічний збиток, ймовірно, буде набагато вищим, ніж страховий збиток, і складе 95 мільярдів доларів. Масштаби збитків від урагану «Ян» говорять про те, що застраховані збитки зростуть через зростаючу інфляцію та судові процеси.
Ураган Ян є другим найбільш збитковим ураганом після Катріни 2005 року, який коштував страховим компаніям 99 мільярдів доларів з поправкою на інфляцію.
Хоча торік було менше штормів, ніж у 2021 році, було завдано значних економічних збитків. Страхові тарифи, здається, не адекватно відображають загрозу повеней, оскільки зміна клімату призводить до більш інтенсивних дощів.
У 2022 році Aon застрахувала збитки від стихійних лих на 132 мільярди доларів, що на 57% більше середнього показника з 2000 року.
Найбільші втрати стають все більшими, багато вчених звинувачують у цьому збільшення опадів. Просте застосування коефіцієнту до великих історичних збитків, швидше за все, призведе до поганих прогнозів збитків, оскільки буде аналізуватися більше нерухомості.
У середньому збитки від повеней були третім найдорожчим джерелом страхових відшкодувань за останні 20 років після циклонів і суворої погоди.
Катастрофічні повені були найбільшою небезпекою у світі у 2022 році. Застраховані збитки від стихійних лих сягнули 132 мільярдів доларів, 75% з яких припадає на США.
Незважаючи на те, що 2022 рік був одним із 10 років з найнижчим рівнем смертності від стихійних лих з 1950 року, крім Північної Америки та Європи, повені є основною вбивцею серед природних катастроф. Це становить 23% смертей у 2021 році, 43% смертей у 2020 році, 40% у 2019 році та 30% у 2018 році. У 2017 році – найдорожчому році за всю історію погодних явищ – повені становили 60%. | Форіншурер