Російські атаки по об'єктах критичної інфраструктури у жовтні погіршили падіння ВВП до рівня 39% до жовтня 2021 року, що гірше за показники, які були у вересні-серпні – 35%, повідомила перший віцепрем'єр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
За підсумками 9 місяців ми оцінюємо падіння ВВП на рівні близько 30%. Однак у разі продовження атак, а в результаті – відключень, ВВП може знизитися нижче.
Загалом економіка України навіть за нових складних умов продемонструвала непогані адаптаційні здібності та гнучкість.
Вже можна бачити, з якою рекордною швидкістю наші енергетики повертають людям світло. Українці теж не підводять: щоразу, коли ми просимо людей знизити споживання електроенергії, ми отримуємо економію від 7% до 20%. І з такою допомгою від людей нам легше збалансувати систему.
На зустрічі Свириденко також наголосила на важливості подальшого надання допомоги Україні, зокрема для підтримки економіки, та наголосила на тому, що Україна розраховує на зміцнення двосторонніх торговельних відносин зі США, включення в інвестиційне страхування, а також подальші постачання зброї.
Після кращого, ніж прогнозувалося, третього кварталу, в Мінекономіки говорили про можливість покращення прогнозу падіння ВВП у 2022 році з 33,2% приблизно до 30%. Однак потім наприкінці жовтня під час доопрацювання проєкту держбюджету до другого читання його було покращено лише до 32%.
Враховуючи оперативну оцінку ВВП Держстатом (падіння реального ВВП у І кварталі на 15,1%, у ІІ кварталі на 37,2%), та оцінку падіння ВВП на 35% у ІІІ кварталі та на 37% у IV кварталі, річний прогноз падіння реального ВВП у 2022 році було скориговано до 32%.
Також прогноз зростання ВВП на 2023 рік було погіршено з 4,6% до 3,2%.
Нацбанк України у середині жовтня покращив оцінку спаду економіки цього року з 33,4% до 31,5%, але водночас погіршив свій прогноз зростання ВВП наступного року з 5,5% до 4%. | Інтерфакс-Україна