Страховики залишаються в системі недержавного пенсійного забезпечення


Уряд відхилив законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про страхування", яким фактично страховики обмежувалися в цьому сегменті ринку. Страховики і зокрема ЛСОУ неодноразово заявляли і наголошували, що такий законопроект позбавляє права вільного вибору громадян у здійсненні пенсійного забезпечення, він — дискримінаційний до страхового ринку.
Національний ринок страхування життя цілком відповідає вимогам концепції недержавного пенсійного забезпечення. Сегмент life-страхування почав формуватися у 2001 за вимогами нової редакції Закону України "Про страхування". Як відомо, розмір статутного фонду - один з основних показників довіри клієнтів.
Тому за чинним законодавством статутні фонди компаній з страхування життя сформовані в розмірі 1,5 млн. євро і тільки реальними коштами. Система диверсифікації ризиків відповідає міжнародним стандартам.
Сьогодні розміщення страхових резервів в банківських вкладах, депозитах і в дорогоцінних металах складають 60% від загальної суми страхових резервів з страхування життя. В акціях і облігаціях розміщено 20% страхових резервів і у порівнянні з 2004 цей відсоток не змінився.
Це свідчить про надійну систему гарантування вкладів з страхування життя, яка відповідає високій ліквідності в своєму сегменті фінансових послуг.
Впродовж минулого року укладено більше 200 тис. договорів страхування життя. У той же час учасниками недержавних пенсійних фондів стали всього 88 тис. осіб, хоча за прогнозами експертів ця цифра прогнозувалася в десятки разів більшою. Активи недержавних пенсійних фондів складають 45 млн. грн., тоді як компаніям з страхування життя за минулий рік клієнти довірили кошти в розмірі майже 358 млн. грн.
У повідомленні прес-служби ЛСОУ, зокрема, підкреслюється, що Ліга завжди відстоювала принцип створення рівноправних умов для роботи всіх суб'єктів ринку. Ліга неодноразово ініціювала проведення переговорного процесу між учасниками системи пенсійної реформи з метою визначення ролі та місця страхових організацій в системі недержавного пенсійного забезпечення. Але, як свідчать останні події, порозуміння вдавалося досягти, на жаль, лише формально.
Позиція ЛСОУ і надалі залишається однозначною - насамперед має бути забезпечене право громадян на вільний вибір у здійсненні пенсійного забезпечення та високий рівень якості надання послуг клієнтам. Принцип добросовісної конкуренції повинен бути незмінним для всіх учасників ринку, наголошується в повідомленні, розповсюдженому прес-службою ЛСОУ.  | "Україна Business"