Після сильних конвективних штормів у 2023 році перестраховики обмежують покриття


Після сильних конвективних штормів у 2023 році перестраховики обмежують покриттяПісля збиткового сезону сильних конвективних штормів у 2023 році в США перестраховики, які займаються андеррайтингом на регіональному ринку майнових катастроф, обмежують надання перестрахового покриття, йдеться у дослідженні Gallagher Re.

Перестраховики менш охоче надають загальне покриття для регіональних катастрофічних ризиків, віддаючи перевагу програмам надлишкових збитків (XоL).

Звіт ґрунтується на результатах ринкового дослідження 24 перестраховиків, які були найбільш активними на ринку США восени 2023 року, зосередженими на регіональному особистому та малому комерційному бізнесі. Опитування ставило запитання щодо ціноутворення та апетиту портфеля, очікуваної перестрахової місткості та структурних міркувань для різних програм перестрахування.

Опитування показало, що загальна сума місткостей, які будуть використані для страхування майна, ймовірно, залишиться незмінною протягом майбутнього поновлення перестрахування у січні 2024 року.

«Висновки значні, оскільки половина респондентів заявили, що від 40% до 60% їхніх договорів у США поновлюються на 11 січня 2024 року. І для 59% респондентів-перестраховиків регіональні клієнти склали принаймні 40% їхніх оновлених договорів», – йдеться у звіті, зазначаючи, що 58% перестраховиків планували такі ж обсяги премій з перестрахування майна, що й минулого року, через аналогічні рівні участі в програми страховиків.

Відповідно до аналізу Gallagher Re, протягом 9 місяців 2023 року страхові збитки від конвективних штормів перевищили поріг у 50 мільярдів доларів вперше в історії.

В результаті таких частотних ризиків перестраховики віддають перевагу XоL-програмам. Цього року відсоток перестраховиків, які не надавали загальне покриття, підскочив до 63%. Це збільшення відбулося після складного поновлення договорів в січні 2023 року, під час якого перестраховики суттєво обмежили ліміти та загальне покриття на тлі фундаментальних змін в андеррайтингу.

Завдання на 1 січня 2024 року полягає в тому, щоб збалансувати цю динаміку з готовністю перестраховиків підтримувати перестрахувальні програми за всіма напрямками.

Такого балансу можна досягти за допомогою більш складного дизайну програми. Наприклад, у той час як дві третини перестраховиків підтвердили, що вони не будуть пропонувати загальне покриття, 25% цих перевізників заявили, що вони розглянуть можливість надання перестрахового покриття XOL на наступні катастрофічні події. «

Gallagher Re сказав, що є перші ознаки того, що очікувані тарифи на перестрахування пом’якшуються для ефективніших портфелів порівняно з попереднім роком. «Очікується, що цього року перестраховики будуть менше покладатися на обов’язкове загальне підвищення тарифів і більше зосереджуватимуться на досвіді андеррайтингу для кожного клієнта, з акцентом на досвід збитків у 2023 році».

Що стосується беззбиткового майна за програмами XоL, то 84% респондентів сказали, що вони очікують зростання цін менше ніж на 20%, при цьому 46% прогнозують підвищення менше ніж на 10%, а невелика кількість навіть повідомила, що очікує зниження цін до 5%. Цей прогноз для покупців перестрахування кращий, ніж минулого року, коли 20% перестраховиків очікували підвищення ціни більш ніж на 20%, і жоден страховик не очікував зниження тарифів.

Водночас для портфелів, які зазнали збитків, 68% респондентів очікували зростання цін на 10%-30%.  | Форіншурер