Попит на перестрахування нерухомості залишатиметься сильним до 2024 року


Попит на перестрахування нерухомості залишатиметься сильним до 2024 рокуFitch Ratings очікує, що посилення ринку перестрахування майна триватиме до початку пролонгацій договорів у січні 2024 року та після цього, хоча очікує уповільнення порівняно з 2023 роком, оскільки аналітики вважають, що адекватність ставок загалом досягнута.

Умови зумовлені постійним дисбалансом попиту та пропозиції, оскільки перестраховики твердо дотримуються дисципліни андеррайтингу, навіть в умовах вищих процентних ставок.

Аналітики стверджують, що умови ринку нерухомості фактично повернулися до попереднього ринкового стану, забезпечуючи захист капіталу для цедентів, а не захист доходів.

Fitch зазначає, що попит на перестрахування залишається сильним, оскільки первинні страховики борються з підвищеним ризиком, у тому числі через зміну клімату, і вищою загальною страховою вартістю в результаті інфляційного ландшафту.

Крім того, цеденти продовжують зберігати більший ризик, оскільки місткість для низьких рівнів збитків, які відбуваються з більшою частотою менше ніж один раз на 10 років, була суттєво скорочена, а перестрахове покриття змінено виключно до захисту кожного випадку.

Fitch вважає малоймовірним те, що 1 січня 2024 року буде додано будь-яку значну нову перестрахову місткість, оскільки перестраховики стали набагато вибірковішими. Особливо це стосується майна через підвищені збитки від природних катастроф, особливо з підвищеними вторинними ризиками, де моделювання є менш надійним, кажуть аналітики.

Багато страховиків та перестраховиків частково або повністю вийшли з ринку страхування нерухомості, хоча деякі інші збільшили місткості, оскільки прагнуть скористатися зростанням тарифів на жорсткому ринку перестрахування.

У 2023 році в умовах перестрахування відбулися структурні зміни, які покращують профіль ризику та винагороди перестраховиків і, ймовірно, триватимуть довше, ніж короткостроковий вплив тарифів. Цеденти зіткнулися зі значно вищими утриманнями, зменшеними лімітами перестрахування, збільшеними точками прикріплення, обмеженими відновленнями, а також неконкурентними умовами, що відрізнялися залежно від перестраховика та рівня захисту, зазначає Fitch.  | Форіншурер / Beinsure