Андрій Пишний став дванадцятим Головою Національного банку України


Андрій Пишний став дванадцятим Головою Національного банку УкраїниВерховна Рада України за поданням Президента України Володимира Зеленського 7 жовтня 2022 року призначила Андрія Пишного на посаду Голови Національного банку України.

За відповідну постанову Верховної Ради України проголосувало 290 народних депутатів України. Андрій Пишний став дванадцятим Головою Національного банку в історії незалежної України.

"Я вдячний Президенту України та Верховній Раді за виявлену довіру і можливість очолити потужну державну інституцію і професійну команду. Викликів, які стоять перед нашою державою, її економікою, перед фінансовим та банківським секторами – сьогодні безпрецедентно багато. Але вже вісім місяців банківська система України, як і вся країна, не просто протистоїть повномасштабній військовій агресії. Вона працює. Безперебійно та безперервно. Вважаю, за необхідне віддати належне цим зусиллям та надалі працювати над збереженням та покращенням її роботи. Як в умовах війни, так, переконаний, в умовах миру. Як на міжнародному рівні, так і на національному. На посаді Голови Національного банку України моїм безумовним пріоритетом буде забезпечення інституційно сильного та незалежного регулятора. Адже він має вирішальне значення для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності", – прокоментував своє призначення новообраний Голова Національного банку Андрій Пишний.

Президент України Володимир Зеленський офіційно представив команді Національного банку новообраного Голову Національного банку Андрія Пишного. Участь у заході також взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що новий Голова Національного банку України є досвідченою людиною в фінансово-банківській сфері. "Дуже важливо, щоб у НБУ була атмосфера стабільності і впевненості", – наголосив він. Глава держави зауважив, що розраховує на продуктивну роботу єдиної команди Уряду України і Національного банку, збереження та посилення існуючого рівня відносин із міжнародними фінансовими інституціями.

"Очікую, що новий Голова НБУ разом з урядом наблизять підписання нової програми з Міжнародним валютним фондом", – зазначив Президент України Володимир Зеленський, представляючи Голову Національного банку.

Андрій Пишний зазначив, що його призначення на посаду Голови Національного банку України відбулось у надзвичайно турбулентний час, сповнений викликів і загроз для нашої держави. Він подякував Президентові України, парламенту та українському суспільству за довіру і можливість очолити таку потужну інституцію як НБУ.

Серед власних головних пріоритетів на чолі Національного банку України Андрій Пишний назвав макроекономічну стабільність у країні; ефективність макроекономічної політики; конструктивні перемовини з міжнародними партнерами; збереження стійкості банківської системи.

"Наступний рік буде непростим. 38 млрд дол. США – загальна потреба у фінансуванні. Його залучення – це спільна справа для усіх урядових організацій, над якою ми будемо працювати", – заначив він.

За словами Голови НБУ, дуже важливо продовжувати предметні, конструктивні перемовини з міжнародними партнерами, щоб отримати той ресурс, який сьогодні необхідний Україні, аби вистояти, перемогти і започаткувати програму відновлення.

"Національний банк під моїм головуванням буде впроваджувати ті системні масштабні реформи, які потрібні Україні для прискореної інтеграції в європейське співтовариство. Можу вас запевнити, щойно ми побачимо щонайменшу можливість відновлення цього реформаторського курсу, в межах якого завжди працював Національний банк, ми його продовжимо", – сказав Андрій Пишний.

Андрій Пишний також акцентував, що інституційно сильний та незалежний Національний банк є запорукою макроекономічної стабільності.

........................

У фінансовому секторі Андрій Пишний працює більше 16 років.

Зокрема, розпочав кар’єру банкіра у 2000 році з посади керівника департаменту правового забезпечення ВАТ "Ощадбанк", з 2003 року до 2007 обіймав посади члена правління, першого заступника голови правління та виконував обов’язки голови правління ВАТ "Ощадбанк". З квітня 2007 року продовжив розбудову державного банківського сектору на посаді першого заступника голови правління ВАТ "Укрексімбанк", згодом – члена наглядової ради ВАТ "Укрексімбанк" та ВАТ "Ощадбанк".

Із березня 2014 року до листопада 2020 року обіймав посаду голови правління АТ "Ощадбанк".

У 2012 році Андрій Пишний обраний народним депутатом України та першим заступником голови комітету Верховної Ради України з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України. У 2009 – 2012 роках працював директором ТОВ "Фонд соціальної стратегії".

Із серпня 2007 року до червня 2009 року Андрій Пишний був заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Трудовий шлях розпочав у 1996 році на посаді викладача, асистента кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича

Андрій Пишний закінчив Чернівецький державний університет за спеціальністю "Правознавство" та Українську академію банківської справи НБУ за спеціальністю "Банківська справа".

У 2008 році здобув ступінь кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України (м. Київ).  | Форіншурер