НБУ аннулював дію всіх ліцензій СК "Український страховий стандарт"


Національний банк України аннулював дію всіх ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг ПрАТ "СК "Український страховий стандарт". Таке рішення Правління Національного банку України ухвалило 20 вересня 2022 року.

Національний банк у серпні цього року призначив проведення позапланової інспекційної перевірки зазначеної страхової компанії. Під час спроби її здійснити було встановлено та зафіксовано факт відмови в проведенні перевірки. Особи, уповноважені представляти інтереси страхової компанії на час проведення перевірки, в день перевірки за місцезнаходженням страхової компанії були відсутні. Це унеможливило здійснення Національним банком позапланової інспекційної перевірки.

Відсутність протягом першого дня перевірки особи, уповноваженої представляти інтереси страхової компанії на час проведення перевірки, є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами законодавства України, зокрема статтею 381 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 21 вересня 2022 року.
Довідково

Після відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не звільняє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Нагадаємо, що уповноважена посадова особа Національного банку 6 вересня 2022 року у зв’язку з виявленими фактами неподання СК "Український страховий стандарт" інформації Нацбанку на запити з метою розгляду звернень споживачів фінансових послуг прийняла постанови про накладення на зазначену страхову компанію штрафної санкції в розмірі 291 550 грн.  | Форіншурер