Перестраховики продовжують активно скорочувати ризики майнових катастроф: AM Best


Перестраховики продовжують активно скорочувати ризики майнових катастроф: AM BestЗвіт AM Best показує, що компанії продовжують активно скорочувати свої ризики, щоб уникнути небезпек і зменшити волатильність.

Деякі навіть змінили свої організаційні структури або взагалі вийшли з ринку нерухомості, хоча більшість найбільших європейських гравців залишаються відданими ризикам катастроф і продовжують розвиватися, пише Beinsure.

У звіті зазначається, що волатильність результатів перестраховиків за останні кілька років була зумовлена ​​посиленням активності стихійних лих і збільшенням вторинних ризиків, таких як повені та лісові пожежі, а також пандемією COVID-19 і війною Росії в Україні.

Усе це, на додаток до загальної фінансової, економічної, соціальної та геополітичної невизначеності, призвело до перелому у ставленні до ризику.

Нестабільність фінансових результатів і неспроможність перестраховиків покрити свою вартість капіталу піддають випробуванню рівень толерантності інвесторів до ризику, особливо очевидно на ринках цінних паперів, пов’язаних зі страхуванням (ILS), які після періоду швидкого зростання зазнали значного відтоку капіталу.

AM Best припускає, що схильність до ризику на традиційних ринках знадобилася більше часу, щоб рухатися в подібному напрямку через надію, що активність стихійних лих вщухне і повернеться до більш середнього історичного рівня. Але кілька факторів ускладнюють цю картину, однак вторинні ризики стають більш помітними, ніж будь-коли.

Накопичення подій малого та середнього розміру суттєво вплинуло на коефіцієнти збитків, іноді в неочікувану пору року або за межами їхнього звичайного географічного охоплення.

Справа не тільки в тому, що середовище андеррайтингу є менш передбачуваним, каже AM Best, дії уряду мають величезний вплив на ринкові умови. Збитки від перерви в роботі та скасування заходів, пов’язані з COVID-19, ніколи не враховувалися в моделях ціноутворення під час пандемії.

Сприйняття нестабільності та невизначеності посилилося для перестраховиків у частині активів і зобов’язань балансу.

Інвестори можуть почуватися не так комфортно, як до появи цих проблем, і це ще більше стосується ризиків катастрофи. Коли частота збитків перевищить допустиму межу, інвестори природно переоцінять свої позиції.

Ціна повинна бути достатньо високою, щоб компенсувати такий рівень невизначеності, але мало хто з перестраховиків вважає, що підвищення ставок досягло цього рівня.

У звіті зазначається, що перевага надається стабільним результатам, а не вищим очікуваним прибуткам. Перестраховики переводили перестрахове покриття на вищі рівні захисту, підвищували франшизи, знижували ліміти, додавали чіткі виключення, уникали сукупного покриття, обмежували конкретні ризики та географію та ставали більш вибірковими до своїх цедентів.

Традиційна поведінка перестраховиків узгоджується з тим, що AM Best також бачить на ринках ILS. База інвесторів залишається вкрай обережною та вибірковою, незважаючи на деякі змішані повідомлення про розширення випуску облігацій cat bond та перші ознаки невеликого розширення загального альтернативного капіталу після кількох років стагнації.  | Форіншурер