НБУ визнав харківський Мегабанк неплатоспроможним


Численні проблеми в діяльності Мегабанку (Харків) не були спричинені запровадженням воєнного стану - серед них були суттєві порушення щодо оцінки кредитного ризику, систематичне кредитування пов'язаних осіб, значний обсяг непрофільних активів на балансі та невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року, заявив Нацбанк України.

"Проблеми Мегабанку виникли задовго до початку війни. 3 лютого 2022 року правління Національного банку України ухвалило рішення зарахувати банк до категорії проблемних", - зазначив заступник голови НБУ Ярослав Матузка, коментуючи ухвалене напередодні правлінням Нацбанку рішення про визнання Мегабанку неплатоспроможним.

Банк мав іще за результатами стрес-тестів 2020 року здійснити докапіталізацію на 2,5 млрд грн, проте не зробив цього.

"Акціонери Мегабанку не надали фінансової підтримки банку для своєчасного та в повному обсязі виконання зобов'язань перед клієнтами банку і проведення клієнтських платежів, про що свідчать численні скарги, які продовжували надходити до Національного банку України після зарахування банку до категорії проблемних", – констатується у пресрелізі НБУ.

Матузка наголосив: оскільки частка чистих активів Мегабанку дорівнює лише 0,46% чистих активів усіх платоспроможних банків, то його виведення з ринку жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України, який сьогодні є стійким і платоспроможним.

У НБУ також наголосили, що з набуттям чинності закону від 1 квітня 2022 року про 100% гарантію за вкладами фізосіб у період воєнного стану всі вкладники Мегабанку отримають від Фонду гарантування вкладів відшкодування в повному розмірі, зокрема відсотки, нараховані до початку червня. Можлива загальна сума гарантованих виплат – 4 млрд 418,6 млн грн.  | Фориншурер