Allianz збирає додатково 1,9 млрд євро для структурованих альфа-фондів, що негативно вплине на прибуток групи


Allianz SE зареєстрував додатковий резерв для своїх структурованих альфа-фондів у розмірі 1,9 млрд євро до оподаткування в першому кварталі 2022 року.

В компанії заявили, що це положення «негативно вплине» на чистий прибуток групи в першому кварталі на 1,6 млрд євро після оподаткування. За словами Allianz, це приведе до чистого доходу акціонерів у розмірі 600 млн євро. Операційний прибуток групи в першому кварталі становить 3,2 млрд євро.

Страховик заявив, що резерв є справедливою оцінкою її залишкового фінансового ризику щодо компенсаційних виплат за інвестиції та виплат за будь-яким рішенням урядового провадження. Він також сказав, що прагне своєчасного вирішення цих розглядів у дискусіях з Міністерством юстиції США та Комісією з цінних паперів і бірж.

Раніше Allianz заявляв, що в лютому планує витратити 3,7 мільярда євро, пов’язаних зі структурованими альфа-фондами. Це сталося після оголошення в 2020 році про те, що SEC розпочала розслідування щодо структурованих альфа-фондів після того, як пенсійні фонди заявили, що Allianz не зміг захистити свої інвестиції протягом фінансової нестабільності, спричиненої пандемією.

У Allianz тоді заявляли, що очікують досягти розрахунків з великими інвесторами в ці фонди найближчим часом. У середині минулого року він також заявив, що очікує, що результати розслідування можуть «істотно вплинути на майбутні фінансові результати» групи.

Незважаючи на це, деякі аналітики передбачили, що втрати будуть набагато більшими. У серпні Berenberg передбачав, що збиток від Structured Alpha може впасти від 3,5 до 6,8 мільярдів євро. Аналітики Berenberg очікували, що втрата в базовому випадку в розмірі 3,5 мільярда євро або 4,1 мільярда доларів буде розумним результатом розслідування: 1,1 мільярда доларів для можливого штрафу та 3 мільярдів доларів за претензії власників коштів, на основі врегулювання.  | Фориншурер