Фонд соціального страхування України не припиняв виплати ні на день з початку війни


Від початку війни фахівці Фонду соціального страхування України не призупиняли роботу ні на день, часто виконуючи свої обов’язки попри активні бойові дії, тимчасову окупацію та навіть зруйновані будівлі. Про це Тетяна Михайленко, директор виконавчої дирекції ФССУ, розповіла під час робочої зустрічі із заступником голови правління Фонду Наталією Землянською. Участь у зустрічі також взяв заступник директора Максим Рожанковський.

«Починаючи з 24 лютого, Фонд соціального страхування України профінансував лікарняні і декретні допомоги 650 тисячам українців, це понад 3 мільярди гривень виплачених допомог. Не лише не призупинялись, але й були збільшені під час війни страхові виплати для понад 190 тисяч потерпілих на виробництві та їх родин – від початку вторгнення ми виплатили їм вже 2,6 мільярда гривень, і додатково майже 11 мільйонів грн одноразових допомог за кошти державного бюджету», – зазначає Тетяна Михайленко.

Фінансування допомог і страхових виплат в окремих районах ускладнене бойовими діями чи тимчасовою окупацією – Фонд налагоджує роботу кожного відділення індивідуально, адаптуючи їх роботу під змінні обставини, аби продовжувати здійснювати виплати, особливо в найбільш постраждалих регіонах.

«Сам процес проведення виплат відбувається за певною процедурою та містить декілька етапів – і коли один етап випадає, наприклад, відділення не має фізичної можливості працювати в місті, ми не можемо цей етап просто обійти, ми мусимо перелаштувати весь процес. Для цього наші фахівці постійно проводять величезну за обсягами роботу – деколи, щоб провести виплати, потрібно перелаштовувати програмне забезпечення, змінювати процедури. Але співробітники Фонду це успішно роблять, і люди отримують виплати – працівники і потерпілі з Луганщини, Харківщини, Чернігівщини… Завдяки завзяттю наших фахівців з управління у Донецькій області, які під час евакуації з Маріуполя, ще у дорозі, вже виходили на зв’язок і порушували робочі питання у відповідь на наші переймання їх станом, вже в найближчі дні будуть профінансовані допомоги для працівників маріупольських підприємств, зокрема «Азовсталі», – говорить Тетяна Михайленко.

Робота Фонду була адаптована під воєнний стан ще на початку війни, що дозволило проводити оперативну комунікацію як між працівниками у різних куточках України, так і з роботодавцями, застрахованими особами і потерпілими на виробництві. Було оновлено та оприлюднено контактні дані всіх відділень Фонду з інформацією про стан роботи і час прийому, аби забезпечити надання консультацій попри вимушене переведення на дистанційну роботу окремих відділень і часту відсутність можливості забезпечити стаціонарний зв’язок.  | Фориншурер